19° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’da Maske, sosyal mesafe ve temizlik tam not aldı

Çınar - 10 Eylül 2020 22:14 A A

İçişleri Bakanlığı’nın, 81 il valiliğine “Korona Virüs Denetimleri” konulu yeni genelge göndermesi üzerine Diyarbakır’ın Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Covid-19 pandemi süreci kapsamında denetimlerini sürdürdü.

Yurt genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen Koronavirüs denetimleri kapsamında esnaf ve vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarıldı.

Salgın ile mücadelede uyulması gerekenleri esnaf ve vatandaşlara hatırlatan Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, “Gelinen aşamada, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Tedbirlere dikkat etmedikçe maalesef sayı artıyor. Bugünkü denetimlerin amacı kesinlikle vatandaşımıza ceza yazmak değil. Bizler vatandaşımızı maske, mesafe, temizlik konusunda hassasiyeti artırmaya davet ediyoruz. Farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Çünkü bu mücadelede en büyük gücümüz maske, mesafe ve temizliktir.  Tedbirlere uyarak korona virüse karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın bilinçlendirilmelerini ve tedbirlere en üst seviyede uymalarını sağlamak amacıyla denetimler kesintisiz ve sürekli gerçekleştirilecek.” dedi.

“TEDBİRLERE NE KADAR İYİ UYARSAK, O KADAR ÇABUK BU SALGINI ATLATIRIZ”

Covid-19 salgınıyla mücadeleyi kararlılıkla yürüttüklerini ve her alanda denetimlere devam ettiklerini belirten Kaymakam Büyüknalçacı, “Esnafımıza hayırlı işler temennisinde bulunarak maske, temizlik ve sosyal mesafe hatırlatması yapıyoruz. Görüyoruz ki kurallara dikkat ediliyor.  Azami hassasiyet gösteriyorlar. Tedbirlere ne kadar iyi uyarsak o kadar çabuk bu salgını atlatırız.” diye konuştu.

Bu haber 536 kez okundu.
Çınar - 22:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.