Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınarlı öğrenciler Bilgievine kavuşacak

Çınar - 12 Ekim 2021 15:37 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar ilçesinde 1000 öğrencinin faydalanacağı bilgievi inşa ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek vermek amacıyla il merkezi ve ilçelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Çınar’da öğrencilerin eğitimlerine destek vermek ve okul dışında zamanlarını daha verimli geçirmeleri amacıyla 1000 kişi kapasiteli bilgievi açıyor.

6 AKILLI SINIF OLUŞTURULACAK

6 Akıllı Sınıf’ın oluşturulacağı Çınar Bilgievi’nde, kütüphane, akıl ve zekâ, bilişim, müzik ve resim, el sanatları sınıfları ile fitness ve kuaför eğitim salonları yer alacak. Öğrencilere ücretsiz Fen Bilgisi, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin verileceği eğitim yuvasında öğrenciler, temel dersler dışında kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerden de yararlanma imkânı bulacak.

İHALESİ YAPILDI

1272 metrekare alanda inşa edilecek ve 4 kattan oluşacak Çınar Bilgievi’nin yapımı için 6 Ekim’de ihale yapıldı. 240 gün içinde tamamlanması gereken işin ihalesine 11 firma katıldı. Kazanan firma yasal mevzuat gereği belirlenen sürede teklifler incelendikten sonra açıklanacak.

Bu haber 243 kez okundu.
Çınar - 15:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.