26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” çalıştayı gerçekleştirildi

Bağlar - 8 Şubat 2020 22:38 A A

Diyarbakır’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanlarının katılımı ile  Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi  çalıştayı gerçekleştirildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da takip ettiği çalıştayda bölgeden çok sayıda sivil toplum uzmanı, kanaat önderi, akademisyen, yazar ve aktivist de katıldı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Diyarbakır’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanlarının katıldığı toplantıda değerlendirildi. Bir otelde düzenlenen çalıştay şeklindeki toplantıya Cumhurbaşkanı baş danışmanları  Mehmet Uçum, Ahmet Selim Köroğlu, Cumhurbaşkanlığı  hukuk politikaları kurul üyesi Ayşenur Bahçekapılı,  Sivil dayanışma platform başkanı Ayhan Ogan Prof Dr Kerem Alkin,  Araştırmacı yazar İdris Kardaş, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Ak Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak, bölgedeki kanaat önderleri, akademisyenler, sivil toplum uzmanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Sivil Dayanışma Plaformunca “Yeni Dünya Düzeninde Türkiye İçin Riskler ve Fırsatlar” projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, başkanlığında  “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi ve Türkiye’nin Gelecek Vizyonuna Katkıları” adlı çalıştay bir otelde gerçekleşti. Toplantıya kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Yeni hükümet sistemiyle birlikte toplumun farklı kesimleriyle birlikte ortak bir payda oluşturmak, tartışmak ve bunun için sivil bir altyapı zemini oluşması amacıyla düzenlen çatıştayda Türkiye’nin yeni hükümet sistemiyle birlikte sivil toplumun demokratik karar alma ve politika belirleme süreçlerinin bir parçası olma vizyonunu hayata geçirilmesi ön görülüyor.

Düzenlenen çalıştayda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Değerlendirmesi ve Türkiye’nin Gelecek Vizyonuna Katkıları” konu başlıklı, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin ise “Türkiye’nin Küresel ve Bölgesel Ekonomi-Politikte ‘Oyun Kurucu’ Rolü ve Dünya Ekonomisinde Yapısal Değişim” konu başlıklı sunum yaptı. Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Cumhurbaşkanı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Eski Meclis başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Araştırmacı Yazar İdris Kardaş ve şehrin farklı kesimlerinden akademisyenlerinin, sivil toplum temsilcilerinin, kanaat önderlerinin, yazar ve aktivistlerinin katıldığı toplantıda, konu başlıkları etrafında tartışılıp sorunlar, öneriler ve fırsatlar ön plana çıkarıldı. Çalıştaya katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Çok verimli bir buluşma oldu. Cumhurbaşkanımızın baş danışmanlarını ve değerli katılımcıları büyük bir feyz ile dinledik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’nin geleceğidir” dedi.

Bu haber 695 kez okundu.
Bağlar - 22:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.