34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Diyarbakır - 29 Ekim 2020 16:13 A A

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da coşkuyla kutlandı.

Anıt parkta düzenlenecek tören öncesi Vali Münir Karaloğlu, Valilik Makamında Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla askeri, mülki ve yargı erkanı ile ilgilerin tebriklerini kabul etti.

Sonrasında pandemi kuralları göz önüne alınarak düzenlenen tören alanına geçerek bir konuşma yapan Karaloğlu, “Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bir hilal uğruna canını, malını, evladını feda eden geçmişlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Milletimiz, memleketimiz, Cumhuriyetimiz, sonsuza kadar hür yaşasın. Bayramımız kutlu olsun.” diyerek sözlerine başladı.

Konuşmasında Türkiye Cumhuriyet’inin kolay kurulmadığına vurgu yapan Karaloğlu, vatan için bir olunarak, inanarak dünyanın en güçlü ordularının mağlup edildiğini söyledi.

Karaloğlu, Cumhuriyet’in milli bir vizyon olduğuna değinerek, bu vizyon 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ilerlendiğinin altını çizdi.

Konuşmasının sonunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla yad ettiğini belirten Karaloğlu, “Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın millet. Yaşasın memleket.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 476 kez okundu.
Diyarbakır - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.