34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çüngüş Belediye Başkanı Akmeşe partisinden istifa etti

Çüngüş - 3 Aralık 2020 15:59 A A

Diyarbakır’ın Saadet Partili Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yaptığı çalışmalar ile Çüngüş halkının takdirini kazanan Başkan Akmeşe kendi istek ve arzusuyla partisinden istifa ettiğini söyledi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde halkın yarısından fazlasının oyunu alarak Saadet Partisi’nden Çüngüş Belediye Başkanı Seçilen Ali Suat Akmeşe partisinden istifa ettiğini duyurdu. Seçildiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla ilçeyi adeta yenileyen Başkan Akmeşe istifası sonrası yaptığı açıklamada bağımsız olarak çalışmalarını yürüteceğini belirterek, “Kendi istek ve arzumla Saadet Partisi’nden istifa gereğini duydum. Bir süre bağımsız belediye başkanı olarak görevime devam edeceğim. Derdimiz halkımıza hizmet, bu millet hizmete susamış, bunları gerçekleştireceğiz. Kimsenin etkisiyle değil, kendi istediğimizle kararlaştırdık ve istifamızı verdik” dedi.

Çüngüş’e hizmetin kendisi için bir onur olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Akmeşe, “Çok kıymetli Aziz Çüngüşlü hemşerilerim 31 Mart 2019 seçimleri için beni İzmir’den davet edip, kıymetli oylarınızla 5 partinin katılmış olduğu belediye başkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi’nden %52 oyla belediye başkanı ve Meclis üyeliğinde ise 6 üye arkadaşımı seçerek destek oldunuz sizlere minnettarım. Ben sizlere hizmet etmek için elimden geldiğince çalışmaya gayret ediyorum biliyorum ilçemizin mahallelerimizin çok sorunları var. İlçemizde işsizlik çok fazla hepiniz çözümü benden bekliyorsunuz ama benim sihirli değneğim yok belediye borç batağında tasarruf ederek acil olan hizmetleri yerine getirmeye çalışıyorum. Ben istemez miyim hepinizi işe almayı sorunları kısa sürede çözmeyi ama imkanlarımız buna yetmiyor hiç bir yerden destek göremiyoruz. Sağolsun Diyarbakır valimiz sayın Münir Karaloğlu ilçemizi ziyaret ederek bizleri umutlandırmıştır sorunlarımızı dinleyip desteklerini vereceklerini ifade etmişlerdir.  Sevgili hemşerilerim benim tek derdim sizlere, Çüngüş’e hizmet etmektir bunuda tarafsız ve adil bir şekilde uygulamaktır sizler kendinizi düşünürken konu komşuyu ve 12 bin nüfusu da lütfen düşünün emanetiniz emin ellerdedir ben sizler için buradayım sizlerin de sabırla anlayış göstermenizi istirham ediyorum. Bugün Meclis üyeleri arkadaşlarımla görüşüp Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldık bundan böyle görevimizi bağımsız olarak yürüteceğimizi sizlerle paylaşmak isterim hepinize sevgi ve saygılarımı sunarken Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu. 

Bağımsız olarak devam edeceği başkanlık sürecinde de Çüngüş için mücadele edeceğini ve hizmete devam edeceğini de sözlerine ekleyen Başkan Akmeşe, “Çüngüş çok geri kalmış hizmette Allahın izni ile çok güzel çalışmalarımız olacaktır. Geldiğimiz günden bu yana  hiç durmamışız mahalleleri caddelerimizi yollarımızı  genişletmişiz köylerimize hizmet götürmüşüz. Kapımız herkes açıktır dini dili ırkı siyasi görüşü ne olursa olsun asla göreve geldiğim günden bu yana ayırım yapmadım asla hiçbir zamanda yapmayacağım Çüngüş ilçemize ve siz değerli hemşerilerime hizmet benim için onurdur” diye konuştu.

Bu haber 1385 kez okundu.
Çüngüş - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.