Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

D.Ü.’de Girişimcilik Kariyer ve Gençlik Zirvesi

Diyarbakır - 20 Aralık 2018 15:35 A A

Dicle Üniversitesi tarafından düzenlenen Girişimcilik Kariyer ve Gençlik Zirvesi geniş bir katılımla gerçekleşti.

Programa, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, önceki dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, kamu kurumu üst düzey yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, akademisyenler, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, TAV İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan,iş dünyası yöneticileri, gençler ve çok sayıda davetli katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Dicle Üniversitesi Girişim, Enerji ve Teknoloji Komitesi üyeleri tarafından yapıldı.

Daha sonra Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Abdullah Toprak ve DÜ Rektörü Prof. Dr. Talip Gül birer konuşma yaptı.

EKER: “DİYARBAKIR’IN ÇOK ÖNEMLİ FIRSATLARI VAR”

Rektör Gül’ün ardından konuşan eski dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’ın çok önemli fırsatlarının olduğunu söyledi. Eker, “Bu fırsatlar, büyük âlim ve sosyoloji ilminin kurucusu İbn-i Haldun’un deyimiyle coğrafya kaderdir gerçekliğinden ortaya çıkıyor. Diyarbakır’ın üzerinde bulunduğu coğrafya muhteşem medeniyetlerin bilinçlenmesine, doğmasına, büyümesine gelişmesine fırsat olmuş, mekân olmuş. Bu şehir hak etmediği bir algı üzerinden tanındı. Bu şehrin adı hep ya yakılan lastiklerle terör ile yürek yangınlarıyla gözyaşlarıyla felaketlerle anıldı. Sanki bu şehirde dünya mimarlık tarihine örnek teşkil edecek muhteşem bir felsefenin ürünü olan binalar ve tarihi yapılar yokmuş gibi, sanki bu şehirde 10 bin yıldır 30’un üzerinde medeniyet inşa edilmemiş gibi. Devletin ve hükümetin sağladığı imkânlarla birleştirip nasıl bir girişimci olabiliriz, kariyer planlayabiliriz bunun kararını vermek lazım. Model olacak Diyarbakır’ın yetiştirdiği çok önemli şahsiyetler var” dedi.

BAKAN YARDIMCISI KACIR SUNUM YAPTI

Konuşmaların ardından programda Türkiye’deki teknolojik gelişmeler ve yapılan yatırımlar ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır bir sunum yaptı. Sunumdan sonra programa konuk olarak katılan TAV İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan katılımcılara yönelik bir konuşma yaptı. Bakan Yardımcısı Kacır ve Tav İcra Kurulu Başkanı Kaptan’a DÜ Rektörü Talip Gül tarafından plaket takdiminin ardından Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve yöneticilerin konuşmacı olarak katıldığı panele geçildi.

Bu haber 1279 kez okundu.
Diyarbakır - 15:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.