Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

D.Ü. Diş Fakültesi yenilendi!

Diyarbakır - 2 Aralık 2019 16:59 A A

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Yavuz, üniversitede yapılan hizmetleri anlattı.

Dicle Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı olarak görev yapan ve kendi isteğiyle görevinden istifa eden Dekan Prof. Dr. İzzet Yavuz, üniversite için yaptıkları çalışmaları anlattı. Üniversite içinde yapılan çalışmalar dışında ulusal ve uluslararası alanlarda yapılan çalışmalara dair konuşan Yavuz, “Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde görev yaptığımız sürede, son 10 yılda yapılan toplam faaliyetlerden daha fazla bilimsel ve sosyal faaliyetler yaptık” dedi.

ÜNİVERSİTEYİ ULUSLARARASI ALANDA TANITTILAR

Görev yaptıkları süre içerisinde Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Zelal Ülkü ile birlikte birçok alanda üniversite için çalışma yürüttüklerini dile getiren Yavuz, “Uluslararası hakemli ve değişik veri tabanlarında taranan “journal Of International Dental and Medical Research” dergisini, baş editör olarak D.Ü Diş Hekimliği Fakültesin adresinde yayınlamaktayız. “Ektodermal Displazi Grubu- Türkiye” nin merkezini kurmuş, Dünyada tüm uluslararası Ektodermal Displazi Gruplarının düzenli olarak düzenledikleri toplantılarına kendi imkânları ile Türkiye’yi temsilen katılıyoruz. Şahsım olarak uluslararası ve ulusal işbirlikleri ile 120’den fazla bilimsel çalışma yaptım. Bu çalışmalar yurtdışı ve ulusal dergilerde yayınlandı. 30’dan fazla uluslararası bilimsel derginin hakem kurulunda yer almaktayım. İtalya, Endonezya ve Ukrayna gibi ülkelerde çok sayıda konferans, sempozyum ve kurslara katılım sağladık. Görev yaptığımız sürede, son 10 yılda yapılan toplam faaliyetlerden daha fazla bilimsel ve sosyal faaliyetler yaptık” diye konuştu.

BİRÇOK BAŞARILI İŞE İMZA ATILDI

Dekan Yavuz, Dekan Yardımcısı Ülkü ile birlikte Üniversite bünyesinde başarılı idari yönetim işleri de yaptıkları görev sürelerini şöyle anlattı: “D.Ü Diş Hekimliği Fakültesinin inşaat ve tadilat aşamasında olmasına rağmen; 72 adet yeni ünite alınması, şeffaf olarak döner sermaye yönergesinin düzenlemesi ve bölümlerde tadilatlar yapılması sayesinde, kliniklerde öğretim elemanlarının daha fazla çalışması, hastaların profesyonel manada daha kalifiye hizmet alması, asistanlar ve öğrencilerin klinikte öğretim üyelerini daha fazla görmesi sayesinde pratik uygulamalarda eğitici tedavi işlemlerinin daha fazla görülmesi  sağlanmıştır. Bu sayede öğrenci, asistan, öğretim üyesi ve hasta memnuniyeti giderek artan bir şekilde üst seviyelere çıkmıştır.”

SOSYAL ETKİNLİKLER ARTTIRILDI

Üniversitede kişilerin aidiyet duygularını arttırmaya yönelik birçok sosyal etkinlik düzenlediklerini belirten Yavuz, şunları söyledi: “Hazro Gedikalan İlköğretim Okulundaki 30 çocuğa bot, mont, atkı, bere, eldiven, diş macunu ve fırçası yardımı ulaştırdık. 4 ve 5’inci sınıf öğrencilerine ücretsiz önlük giydirdik. Ayrıca Yenişehir Kaymakamlığı Hamidiye Mızıkası Eyvan Grubu Diyarbakır Şarkıları müzik dinletisini gerçekleştirdik. Diş Hekimliği Öğrenci Grup Protez müzik dinletisi yaptı. Bunların dışında 22 Kasım Diş Hekimleri Günü için çok sayıda etkinlik yaptık.”

ÜNİVERSİTEYE ACİL DİŞ KLİNİĞİ AÇILIYOR

Kendi istekleriyle istifa etmelerine rağmen Üniversitedeki hizmet kalitesini arttırmak için çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Yavuz, 7/24 hizmet verecek olan acil kliniğinin açılacağının müjdesini vererek şu ifadeleri kullandı: “Acil kliniğinin açılması ile 7/24 hizmet verilmesi planlanıyor. Genel anestezi ünitesinin açılmasını sağlayıp başka illere gitmek zorunda olan engelli ve nonkopere hastalara tedavi hizmeti vermeyi planlıyoruz. Diş Hekimliği Fakültesinin şehir ile entegrasyonu için tanıtım faaliyetlerini yapmayı planladık. Kliniklerin tamamının tadilatını bitirerek bu sayede daha verimli eğitim ve hasta tedavi hizmet imkânları oluşturacağız. İmkânlar dâhilinde fakültenin dış cephe boyaması, yalıtımı bozulmuş pençelerin yenilenmesi ve fakültenin su akıtan çatısının tamirinin yapılmasını planladık.”

Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığından kendi isteğiyle istifa ettiğini söyleyen Yavuz, Rektörlük tarafından istifa süreci sonuçlanana kadar görevi başında olduğunu, dekanlık görevi sonlandıktan sonra da üniversitenin daha iyi yerlere gelebilmesi için sürekli çalışacağını dile getirdi.

Yağmur ENSARİ’nin Haberi

Bu haber 1303 kez okundu.
Diyarbakır - 16:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.