11° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.27
  • DOLAR 6.73

D.Ü. Rektörlüğü’nden Covid-19 açıklaması!

Diyarbakır - 21 Mart 2020 18:26 A A

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, Dicle Üniversitesi Hastanelerinde 21 yaşındaki bir hastanın Covid-19 nedeniyle vefat ettiğine dair sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Haberin ve paylaşımların tamamen gerçek dışı olduğunu ifade edilen açıklamada, COVID-19 salgını karşısında, halkımızı ve kamuoyunu doğru bilgilendirme adına resmi makamlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemesi istendi.

Açıklamada, şöyle denildi:

“Üniversitemiz ile ilgili sosyal medya platformlarında ön tanı görseli ile dolaşıma giren “Dicle üniversitesi Hastanesi’nde 21 yaşında bir hasta COVID-19 nedeniyle vefat etmiştir” haberi tamamen gerçek dışıdır.

“HASTA COVİD-189 VİRÜSÜNDEN DOLAYI ÖLMEMİŞTİR”

Bahsi geçen ve vefat eden hasta, hastanemize başvurmuş ve tedbir amaçlı ön tanıda COVID-19 testi istenmiş olup test sonucu negatif çıkmış ve bu durum epikrizde belirtilmiştir. Tamamen başka sebeplerden dolayı vefat eden hastanın ön tanı görseli paylaşılarak sanki COVID-19 nedeniyle vefat ettiği algısı oluşturulduğu görülmüş ve paylaşımın yapılmasına sebep olanlar ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır.

“RESMİ MAKAMLAR DIŞINDA YAPILAN PAYLAŞIMLARA İTİBAR EDİLMESİN”

Dünyamızı küresel olarak etkisi altına alan ve ulusal olarak kararlılıkla mücadele ettiğimiz COVID-19 salgını karşısında, halkımızı ve kamuoyunu doğru bilgilendirme adına resmi makamlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla duyururuz”

Bu haber 676 kez okundu.
Diyarbakır - 18:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.