33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

D.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı!

Diyarbakır - 19 Şubat 2019 11:26 A A

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Senatosu, mesai saatlerinde özel muayenede çalıştıkları belirlenen doktorların durumunu görüşmek üzere toplandı.

Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda Dicle Üniversitesi’nde görev yapan 7 doktorun mesai saatinde kendilerine ait özel muayenelerde çalıştıklarını tespit etti.

Rektörlük, soruşturma başlattı. Öte yandan Sayıştay hazırladığı raporda, üniversitede çalışmakta olan öğretim üyelerinin herhangi bir kurumsal sözleşme imzalamadığı halde özel sağlık kuruluşlarında ve muayenelerde çalıştıkları, sözleşme yapılmaması nedeniyle üniversitenin 994.482, 24 TL zarara uğratıldığını tespit etmişti. Aynı raporda ayrıca, Üniversite hastanesinde çalışmakta olan 7 öğretim üyesinin özel sağlık kuruluşlarında çalıştığı belirlenmişti. Başlatılan Soruşturmanın ardından Dicle Üniversitesi Senatosu, Rektör Talip Gül Başkanlığında toplandı.

DEKANLAR GÖREVDEN ALINDI

Bu arada Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Aluçlu’nun görev süresinin bitimine 6 ay kalmasına Rektör Talip Gül’ün talimatı ile görevden alındı, yerine Cafer Güllüoğlu atandı. Aynı şekilde bazı dekanların görevden alınarak yerlerine farklı hocaların atandığı belirtildi.

REKTÖR DOKTORLARA SÜRE VERDİ

Önemli kararların alındığı toplantıda Rektör Talip Gül’ün özel muayenesi olan doktorlara hastane ile sözleşme yapmaları noktasında süre verdiği belirtildi. Bu süre zarfında üniversite ile sözleşme yapmayan hocalarla ilgili daha radikal kararların alınacağı kaydedildi. Öte yandan kendisinin de özel muayenesi olan Rektör Talip Gül’ün üniversite ile sözleşme yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Harun AYTULUN/ÖZEL-Tigris Haber

Bu haber 2120 kez okundu.
Diyarbakır - 11:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.