28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dar gelirli ailelerin kız çocuklarına belediye destekli ücretsiz saç bakımı

Bağlar - 12 Aralık 2019 20:32 A A

Bağlar Belediyesi, maddi imkanı olmayan ailelerin kız çocuklarına yönelik ücretsiz saç kesimi ve bakımı çalışmasını hayata geçirdi.

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası’nın destek verdiği çalışma, Bağcılar semtinde 8-18 yaş grubundaki 10 çocuğa ücretsiz bakım hizmeti verilmesiyle başladı.

Çalışmanın öncülüğünü yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, ”Farkındalık yaratmak ve kuaför esnafımızı bu konuda teşvik etmek istedik. Tevazü, samimiyet ve gayretle milletimizin her ferdine hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Ücretsiz saç kesimi ve bakımı alan çocukların aileleri de yapılan hizmeti anlamlı bulduklarını dile getirerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

BİRÇOK ÇOCUK İLK KEZ KUAFÖR HEYECANI YAŞADI

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde Bağlar Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü, Diyarbakır Berberler Ve Kuaförler Odası ile kadın kuaför esnafının ortak hareket etmesiyle dar gelirli ailelerin kız çocuklarına yönelik önemli bir çalışma uygulanmaya başlandı. Çalışma kapsamında 8-18 yaş grubundaki kız çocukları kademeli olarak gönüllü kadın kuaförler tarafından ücretsiz saç kesimi ve bakımı hizmeti alacak.

Çalışmanın ilk adımı Bağcılar semti Orhan Doğan Caddesi’nde bulunan Altın Makas Kadın Kuaföründe atıldı.

DÜRDANE BEYOĞLU SAÇ KESTİ, RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun öncülük ettiği çalışmanın ilk uygulamasında 10 kız çocuğuna saç kesimi ve bakımı hizmeti verildi. Çocukların heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunurken,  Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun bir kız çocuğuna saç bakımı uygulaması renkli görüntüler oluşturdu. 

DEĞİRMENCİ: “BAĞLAR BELEDİYESİ, ÖRNEK BİR ÇALIŞMAYI HAYATA GEÇİRDİ”

Diyarbakır Berberler Ve Kuaförler Odası Başkanı Cemil Değirmenci, Bağlar Belediyesi’nin kuaförlere yönelik hizmetlerinden ve çalışmalarından memnun olduklarını vurgulayarak maddi koşulları elverişli olmayan kız çocuklarına yönelik bu çalışmaya tam destek verdiklerini kaydetti. Değirmenci, ”Esnafımız bu konuda zaten duyarlı. Bir çok arkadaşımız ücretsiz saç kesimi yapıyor. Fakat Bağlar Belediyesi’nin bu çalışması çok daha anlam kazandı. Bu çalışmayı organize eden belediye başkanımızın eşi Dürdane Beyoğlu ve Ruhsat Müdürlüğü personeline teşekkür ediyoruz. Bu şehir bizim, bu çocuklar bizim. El ele verdiğimizde her konuda örnek olabiliriz. İnanıyorum ki bu çalışma büyüyerek devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 815 kez okundu.
Bağlar - 20:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.