32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Davutoğlu, evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bağlar - 12 Eylül 2021 17:52 A A

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’daki temasları kapsamında çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin evlat nöbeti tuttukları, HDP il binası önündeki çadırı ziyaret etti.

Ailelerle tek tek konuşan Davutoğlu, onların acısını paylaştığını ifade etti. Bazı aileler Davutoğlu’na “Bu çocuklara sahip çıkmadınız, HDP’ye destek verdiniz” dedi. Davutoğlu ise, onlarla mücadeleyi kendisinin yaptığını söyleyerek, “Bu anneleri ben ağırladım Başbakanlık’ta, onlara ben sahip çıktım” diye konuştu.

Çadırdan ayrılmak için aracına binen Davutoğlu’nun yanına giden evlat nöbetindeki bir baba, “Sayın Başbakanım, burası Kandil kapısıdır, arka taraftan çocukları kaçırıyorlar” dedi. Davutoğlu ise “Biliyorum, biliyorum” diye yanıt vererek ayrıldı. Davutoğlu’nun çadır ziyareti sırasında bir anne de sinir krizi geçirdi. Anneye sağlık görevlileri müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı.

Bu haber 271 kez okundu.
Bağlar - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.