33° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.70

DBB Genel Sekreteri ve yardımcıları 4 aydır işe gelmedi

Diyarbakır - 9 Temmuz 2019 19:20 A A

Kayyum döneminde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine getirilen Muhsin Eryılmaz, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Fuat Eker ve Ercan Bircan ile kimi daire başkanları, HDP’li yönetimle çalışmak istemedikleri gerekçesiyle 4 aydır aldıkları sağlık raporlarıyla belediyeye uğramadı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne (DBB) atanan kayyum Cumali Atilla döneminde Genel Sekreter yapılan Muhsin Eryılmaz, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Fuat Eker ve Ercan Bircan, yaklaşık 4 aydan bu yana sürekli uzattıkları doktor raporlarıyla, işe gelmiyor.

‘HEYET RAPORU ALIYORLAR’

Genel Sekreter Yardımcısı Halil Bayhan, Genel Sekreter Yardımcıları ve görevden alınan daire başkanlarının bir kısmının rapor alarak, işe gelmediklerini belirterek, alınan raporların ise heyet raporu şeklinde alındığını söyledi. Genel Sekreter, yardımcıları ve kimi dair başkanlarının aldıkları raporlar ardından kısa süreli izin kullandıklarını ve daha sonra yeni bir rapor aldıklarını dile getiren Bayhan, söz konusu kişilerin bu yöntemlerle 4 aydır işe gelmediklerini belirtti.

‘YENİ YÖNETİMLE ÇALIŞMAK İSTEMEDİKLERİ İÇİN RAPOR ALMAYA GİDİLMİŞ’

Alınan sağlık raporlarının incelenmesi amacıyla hastanelere gönderdiklerini belirten Bayhan, “Sağlık raporlarını usule uygun olup olmadığını araştırıyoruz. Bu durum süreklileştiği için yeni yönetimle sürekli çalışmak istemedikleri için rapor almaya gidilmiş” dedi. (MA)

Bu haber 1902 kez okundu.
Diyarbakır - 19:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.