Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB Kurban Bayramı öncesi mezarlıkları temizledi

Diyarbakır - 18 Temmuz 2021 12:43 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi kentteki mezarlıklarda temizlik çalışması yürüttü.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak için farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık İşleri ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlıkları, Kurban Bayramı arifesinde ve ilk gün vatandaşların, ziyaretlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla Yeniköy, Şehitlik, Alipınar, Mardinkapı ve Çiftehavuzlar Mezarlıklarında temizlik çalışması başlattı.

Temizlik çalışmasında 107 personel, yol yıkama ve süpürme araçları görev yaptı. Yol yıkama aracı mezarlıklardaki ana arterlerde yer alan kaldırımları tazyikli suyla yıkadı. Süpürme aracı ise yol kenarlarını atıklardan arındırdı.

Temizlik çalışmasında yer alan 107 personel, gruplara dağılarak mezarlık aralarında çevreye gelişi güzel atılan evsel atıkları topladı.

Mezarlıkların pırıl pırıl temizlendiği çalışmada toplanan atıklar, bertaraf edilmek üzere Büyükşehir Belediyesi çöp aktarma istasyonlarına araçlar aracılığıyla aktarıldı.

Bu haber 289 kez okundu.
Diyarbakır - 12:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.