15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB Kurşunlu Cami çevresini şenlendiriyor

Diyarbakır - 23 Mart 2021 15:44 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesinde Ramazan ayında düzenlenmesi planlanan etkinlikler için Kurşunlu Cami çevresinde peyzaj düzenleme çalışmalarına hız verdi.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, çalışma kapsamında belirlenen alana farklı türlerde 62 ağaç ve 201 adet çalı dikti ve zemine 15 dönüm rulo çim ekti.

Peyzaj çalışmalarından önce alanda altyapı işlemlerini tamamlayan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, daha sonra Kurşunlu Camii mevkiine 40 adet iğde ağacı, 12 adet şeker akça ağacı ve 10 adet çınar ağacı dikti. Ekipler, yeşil alana estetik görünüm kazandırmak için 70 kartopu, 60 Çin ardıçı, 60 alev ve 11 adet boylu taflan dikti.

Saraykapı’dan Kurşunlu Cami’ye kadar olan güzergâha miniklerin neşeli zaman geçirebilecekleri çocuk oyun grupları ve vatandaşların dinlenebilecekleri oturma grupları yerleştirildi.

VALİ MÜNİR KARALOĞLU, ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Münir Karaloğlu, Ramazan ayında açılması planlanan etkinlik alanı için tarihi Kurşunlu Cami ve çevresinde incelemelerde bulundu, devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte estetik bir görünüm kazandırmak için, refüj, bulvar, park ve kaldırımlarda peyzaj çalışmaları kapsamında ağaçlandırma, mevsimlik çiçek ile çalı dikimlerini sürdürecek.

Bu haber 336 kez okundu.
Diyarbakır - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.