28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB Ramazan ayı öncesi gıda denetimlerini sıklaştırdı

Diyarbakır - 10 Nisan 2021 17:46 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı öncesi vatandaşın güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini yoğunlaştırdı.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ramazan ayı öncesi halk sağlığını korumak ve vatandaşın güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için Kayapınar, Bağlar, Sur ile Yenişehir ilçelerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Gıda Kontrol ekipleri, Ramazan ayında satışı yüksek olan ürünleri göz önünde bulundurarak özellikle pastane, market, kasap ve tatlı satışı yapan işyerlerini, hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerini baz alarak denetledi.

Büyükşehir Belediyesi, denetimlerde tatlı imalathanelerinde ürünlerin üretim aşaması, çalışanların kılık, kıyafetleri ve kişisel hijyen, kullanılan depoların gıda yönetmeliğine uyup uymadıklarını ve tatlı yapımında kullanılan gıda ürünlerini kontrol etti.

İmalathanelerin genel temizlik kurallarını da gözden geçiren Gıda Kontrol ekipleri, belirlenen mevzuat dışında hareket eden işyerleri hakkında cezai işlem uyguladı.

Ekipler, salgın koşullarını da göz önünde bulundurarak gıda ürünü satışı yapan, üreten ve depolayan işyerlerine yönelik denetimlerini 4 merkez ilçede Ramazan Bayramı dahil olmak üzere ara vermeden devam edecek.

Bu haber 309 kez okundu.
Diyarbakır - 17:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.