23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB Sinop Türkeli’de alternatif yollar açıyor

Diyarbakır - 28 Ağustos 2021 17:29 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sinop’un Türkeli ilçesinde sel nedeniyle kullanılmayacak duruma gelen yollara alternatif güzergahlar açıyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Türkeli’de meydana gelen sel felaketinde ulaşımın kesildiği yollarda onarım tamamlanana kadar vatandaşların kullanacağı alternatif yollar açıyor.

Sel bölgesinde görevlendirilen ekipler, vatandaşların ulaşım hizmetlerinden kesintisiz şekilde yararlanmalarını sağlamak için Türkeli ile Sarmaşık köyünü birbirine bağlayan 6 bin 500 metrelik yeni yol yapacak. Çalışmalara başlayan ekipler, alternatif güzergâhta temel ve alt temel çalışmalarını tamamlayarak yolun yüzde 50’sinde stabilize çalışmasını bitirdi. Ekipler, 3 günde alternatif güzergahı tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacak. Büyükşehir Belediyesi ve DİSKİ ekipleri, Sinop’un Türkeli ile Kastamonu’nun Bozkurt ilçelerinde selin izleri silinene kadar çalışmalarını sürdürecek.

Bu haber 238 kez okundu.
Diyarbakır - 17:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.