31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirdi

Bağlar - 25 Nisan 2021 15:10 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, salgın nedeniyle ilan edilen 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek birçok alanda çalışma yürütüyor.

Belediye ekipleri bir taraftan altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde asfaltlama işlemlerini sürdürürken bir taraftan da refüj ve kavşaklar başta olmak üzere peyzaj düzenlemelerine devam ediyor.

Hafta içi planlı çalışmalarını yürüten ekipler, insan ve araç yoğunluğunun olmadığı sokağa çıkma kısıtlamasında daha geniş kapsamlı çalışmalarını gece gündüz çalışarak daha hızlı bir şekilde tamamlıyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Eski Havalimanı, Bediüzaman, Eski Siverek, Evrim Alataş, Avşin ve Azadi Caddelerinde sıcak asfalt serme, kazı-dolgu, duvar yapımı, pmt temel serme, kaldırım döşeme, yağmur suyu ızgara yapımı ile kavşak düzenleme çalışmalarını sürdürdü.

YEŞİL BİR DİYARBAKIR İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında peyzaj, altyapı ve bakım-onarım çalışmalarına hız verdi. Peyzaj ekipleri, Seyrantepe Köprü Kavşağı’na 250 alev çalısı, 150 kartopu, 200 taflan, 4 boylu taflan, Doktor Yusuf Azizoğlu Caddesi Onkoloji Kavşağı’na 7 zakkum ağacı, 4 şekilli leylandi, 350 alev çalısı ve 200 taflan dikti. Uluslararası Havalimanı Yonca Kavşağı’nda ise alan tesviyesi ve çim serme çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, ayrıca tarihi Sur’lara yazılmış yazıların kumlama yöntemi ile temizleyip silme işlemini gerçekleştirdi. Kentin çeşitli yerlerindeki parklarda aydınlatma ve sulama sistemlerinin bakım ve onarımları yapıldı.

Yapım Bakım ve Onarım ekibi, Fatih Paşa (Kurşunlu) Camii havuzunda taş düzenlenme çalışmasını tamamladı ve Nevruzpark’ta bozulan oyun gruplarının zeminlerini yeniledi.

SURLARIN RESTORASYONU DEVAM EDİYOR

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Sur’ların 1. etabında Urfa Kapı, Yedikardeş Burcu, Ben u Sen Burcu, Nur Burcu ve Selçuklu Burcu’nda, 2. etapta ise İçkale’de 13 burçta restorasyon ve İçkale yerleşkesinde yer alan Saint George Kilisesi’nin basit onarımı çalışmalarına devam etti. Ekipler, 4 merkez ilçede Mekânsal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) kapsamında Ocak 2021’de başlattığı, Temmuz’da tamamlamayı planladığı sokak ve kapı numaralarını güncelleme çalışmalarını sürdürdü.

FİYAT DENETİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Zabıta Daire Başkanlığı, kentin farklı cadde ve bulvarlarında elektrik aydınlatma direklerine izinsiz asılan yön levhalarını sökerek, ilgili işyerleri hakkında yasal işlem uyguladı. Zabıta ekipleri, ilçe belediyeler ve Ticaret il Müdürlüğü personeli ile birlikte kent genelinde faaliyet yürüten ekmek fırınlarında temizlik, gramaj ve fiyat tarifesi konularındaki denetimlerde bulundu.

Bu haber 454 kez okundu.
Bağlar - 15:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.