Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB’den ulu çınarlara bayram ziyareti

Diyarbakır - 21 Temmuz 2021 22:10 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 60 yaş üstü ulu çınarları ziyaret ederek Kurban Bayramı’nda yalnız bırakmadı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, tek başına yaşayan ve özellikle bayramlarda kapılarının çalınmasını bekleyen ulu çınarların bayramı buruk geçirmemesi için harekete geçti. Başkanlık bünyesinde oluşturulan ekipler, yanlarına aldıkları şeker ve kolonyalarla gerçekleştirdikleri bayram ziyaretleriyle yaşlıların evlerini şenlendirdi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hayrullah Akyıldız, ziyaretlerde ulu çınarlara daha iyi hizmet verebilmek için sorun ve taleplerini dinleyerek Kurban Bayramlarını kutladı.

Ulu çınarlar Kurban Bayramı’nda kapılarını çalan, kendilerine gösterilen ilgi ve hoş sohbetten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Yaşlılar Birimi, tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan yaşlılara evde bakım hizmeti vermeyi sürdürüyor. Tespit edilen 60 yaş üstü vatandaşlara yönelik aynı zamanda refakat hizmeti de sunana Yaşlılar Birimi, sağlık sorunu olanların hastanelere ulaşımlarını ve evrak işlemlerini de takip ediyor. Yaşlılar Birimi, ayrıca fatura ödeme, devlet dairelerine yapılan başvurular, kamusal işlemler gibi birçok alanda da refakat hizmetlerini de üstleniyor.

Bu haber 421 kez okundu.
Diyarbakır - 22:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.