29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBB’den“En İyi Narkotik Polisi Anne” eğitimi

Bağlar - 7 Ağustos 2021 17:00 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında ““En İyi Narkotik Polisi Anne” eğitimi verdi.

Büyükşehir Belediyesi, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında 25 yaş üstü anne ve anne adayları kadınlara yönelik eğitim semineri düzenledi.

Kadın Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Koşuyolu Parkı’ndaki Kadın Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Narkorehber ekipleri, kadınları bilgilendirdi.

Eğitici Narkorehberler, seminerde, madde bağımlılığının toplumsal halk sağlığı sorunu olduğu belirterek, herkesin bağımlı olma riskinin bulunduğunu ve “Benim çocuğum yapmaz” anlayışının yanlış olduğuna vurgu yaptı.

Projenin amaç ve hedefleri doğrultusunda çocukların madde kullanımına başlamasının önüne geçmek ve kullanımının başında fark edilerek engellenmesinin amaçlandığı dile getirilerek bu açıdan annelerin üstlendiği görev itibariyle destek ve katkılarının önemli olduğu ifade edildi.

Seminerde, başta madde bağımlılığı olmak üzere kötü/zararlı alışkanlıkların altında yatan nedenler, ebeveynlerin çocuklarda madde kullanımına dair dikkat etmesi gereken şüphe uyandıran tutum ve davranışlar, madde kullanan bireylere karşı yaklaşım tarzı ve çözüm önerileri anlatıldı.

Tedavi süreci ile destek alınabilecek kurum ve kuruluşların da bilgilerinin paylaşıldığı eğitimde kadınlar, merak ettikleri soruları Narkorehberlere yöneltti. Eğitim semineri, kadınların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.            

Bu haber 402 kez okundu.
Bağlar - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.