36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DBP’nin yeni Eş Genel Başkanları seçildi

Bağlar - 2 Aralık 2019 10:12 A A

5. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)’nin yeni Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ile Keskin Bayındır oldu.

5. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) yeni Eş Genel Başkanları belli oldu.

Dünya Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede eş genel başkanlığına Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır aday oldu. Başka adayın çıkmadığı kongrede Aydeniz ve Bayındır, DBP’nin yeni Eş Genel Başkanları seçildi.

ÇİZGİMİZDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ’

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye çıkan yeni Eş Genel Başkanlardan Saliha Aydeniz, “Direniş ve mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün Türkiye‘de, Ortadoğu’da ve özellikle Kürdistan’da Kürtler üzerinde kirli bir savaş var. Bilsinler ki biz halklarımızın için 4 parça Kürdistan’da bütün dünyada örnek olacak şekilde bir direniş sergileyeceğiz. Sizin bildiğiniz gibi AKP ve MHP işbirliği bizim halkımızın üzerindeki saldırılar sürüyor. İstiyorlar ki bizi, kadınların duruşunu sindirmek istiyorlar. Ama biz halklarımız için çizgimizden taviz vermeyeceğiz” dedi. (Kaynak: MA)

Bu haber 915 kez okundu.
Bağlar - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.