36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEDAŞ’ın ilginç uygulamasına, Peyaslılar tepki gösterdi

Diyarbakır - 30 Aralık 2019 15:38 A A

DEDAŞ’ın kayıp kaçak kullanımı önlemek adına başlattığı uygulama Peyas Mahallesi sakinleri ile Çevik Kuvveti karşı karşıya getirdi.

Kayapınar Peyas Mahallesi’nde elektrik sayaçlarının DEDAŞ tarafından dışarı takılması gerginlik yarattı.

Diyarbakır’ın Kayapınar Peyas Mahallesi’nde Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ), ekipleri abonelerin evlerinde olan elektrik sayaçlarını elektrik direklerine almak için polis destekli operasyon başlattı. Mahalle sakinlerinin karşı çıktığı uygulamada köy halkı ile Çevik kuvvet karşı karşıya geldi.

Dicle Elektrik’in,  kayıp kaçak kullanımın önüne geçmek için başlattığı uygulamaya mahalle halkının tepkisi sürüyor. Evlerin içinde olan elektrik sayaçlarının dışarıda bulunan beton direkler üzerine alınması işlemi esnasında başlayan gerginlik tırmanıyor.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1146 kez okundu.
Diyarbakır - 15:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.