Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA Bağlar İlçe Başkanı’ndan Kongreye davet!

Bağlar - 9 Mart 2021 12:18 A A

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bağlar Kurucu İlçe Başkanı Celal Demirtaş, “Bağlar’ın Deva’sı hazır” sloganı ile Genel Başkan Ali Babacan’ında katılım göstereceği Bağlar 1. Olağan kongresine Diyarbakırlıları davet etti.  Demirtaş, Eşit, Özgürlükçü ve katılımcı bir anlayışın temeli olan DEVA Partisi olarak yargıda devrim niteliğinde reformlar yaparak, vatandaşların hukuka ve yargıya olan güvenini tekrardan kazanacaklarını söyledi. 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bağlar Kurucu Başkanı Celal Demirtaş, Partisinin 1. Yıl dönümü, Bağlar İlçe Başkanlığının 1. Kongresi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve AK Parti Hükümeti’nin Yargı reformları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak 1. Yaşlarını kutladıkları bugünlerde, 15 Mart Pazartesi Günü Genel Başkanları Ali Babacan’ın katılımı ile gerçekleştirecekleri Bağlar 1. İlçe Kongrenin heyecanı ve sevincini yaşadıklarının altını çizen Demirtaş, “Siyaset kanalarının tıkandığı, siyaset dilinin serleştiği, Ülke ekonomisinin dibe vurduğu, Kürt sorununda çözümün imkânsızlaştığı, Hukuk ve Yargının tek adam vesayeti altına alındığı bu süreçte yurttaşlarımızın sesine kulak vererek, tüm kesimleri bir çatı altında toplamak amacıyla sorunların çözümünde katılımcı, demokratik çoğulcu ve şeffaf anlayışın temeli olan deva çatısı altında bizleri bir araya getiren genel başkanımız Sayın Ali Babacan’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.

“EKONOMİK KRİZ AİLE İÇİ SORUNLARA VE İNTİHARLARA YOL AÇIYOR”

Demirtaş, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle yaşanan aile içi sorunlardan dolayı intihar olaylarının yanı sıra boşanmaların da meydana geldiğini vurgulayarak, “Dün 8 Mart dünya emekçi kadınlar günüydü ancak her yıl olduğu gibi bu yılda 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü buruk bir şekilde kutladık. Çünkü Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre son 65 günde 67 kadın öldürüldü.

“VATANDAŞLARIN EKONOMİK REFAH DÜZEYİNİ YÜKSELTECEĞİZ”

Bu ölümlerin çoğunun geçim sıkıntısından dolayı meydana gelen boşanmaların beraberinde getirdiği sıkıntılardır. Biz Demokrasi ve Atılım Partisi olarak, ekonomide eşit dağılım politikasını izleyerek yaşanan intihar ve boşanmaların önüne geçerek yurttaşlarımızın ekonomik refah düzeyini yükselteceğiz” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMETİN YARGI REFORMLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ!

Hükümetin son günlerde gündeme getirdiği, yargı reformlarını yakından takip ettiklerine işaret eden Kurucu Başkan Demirtaş, şunları söyledi:

 “Ancak hükümetin küçük ortağı Milliyetçi Hareket partisi hükümetinde desteğini arkasına alarak legal kurulmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde seçmenin oyu ile 56 milletvekiline sahip Halkların Demokratik Partisini kapatmak için arayışlar içerisine girmektedir. Biz Demokrasi ve Atılım partisi olarak, Siyasi partileri kapatmak yerine siyasi partiler yasasının değişmesinden yanayız. Ülkemizde yüzde 11.70 oy oranı ile 5 milyon 866 bin 309 yurttaşımızın oyunu almış bir siyasi partiyi birileri istiyor diye kapatılmasının gündeme getirilmesini doğru bulmuyoruz. Eşit, Özgürlükçü ve katılımcı bir anlayışın temeli olan DEVA Partisi olarak yargıda devrim niteliğinde reformlar yaparak, yurttaşlarımızın hukuka ve yargıya olan güvenini tekrardan kazanacağız.  “Bağlar’ın Deva’sı hazır’ sloganı ile Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ında katılım göstereceği Bağlar 1. Olağan kongremize Tüm Diyarbakırlı Yurttaşlarımızı davet ediyoruz”

Bu haber 607 kez okundu.
Bağlar - 12:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.