31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA, Hastanelerdeki istifalara dikkat çekti!

Diyarbakır - 7 Temmuz 2021 10:54 A A

DEVA Partisi Diyarbakır Sağlık Politika Başkanlığı olarak 1 Temmuz itibariyle Sağlık Çalışanlarının istifa yasağının kalkmasıyla birlikte ilimizde bulunan Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi ‘Acil Bölümünde ‘  yaşanan sıkıntıları değerlendirdi.

Deva Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı Sağlık Politikaları Başkanı Melis Kandemir tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır kent merkezinde bulunan ve en eski hastanelerinden birisi olan Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi acil servisinde son birkaç gün içinde 5 doktorun istifa ettiğini, 6 doktorun sağlık raporu aldığını, bu nedenle acil servis hizmetinin ciddi olarak aksadığını üzülerek öğrendiklerini söyledi.

“ÇOK CİDDİ BİR EMEK SARFETTİLER”

Aynı hastane başta olmak üzere Diyarbakır’da ve Türkiye’de çok sayıda doktorun istifa etmek niyetinde olduklarını bildiklerinin altını çizen Kandemir, “Bütün dünyada ve ülkemizde son 1,5 yıldır devam eden pandemi nedeniyle sağlık çalışanları çok ciddi bir emek sarf ettiler. Kendileri ve yakınları covid-19 hastalığına yakalandılar. Bazılarını da maalesef kaybettik. Bu pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının sorunlarını partimiz defalarca dile getirmiştir. Ancak bunlara hükümet tarafından herhangi bir çözüm getirilmemiştir” diye konuştu.

“DİYARBAKIR HALKININ ACİL SAĞLIK HİZMETİ ALMASI İÇİN ÇÖZÜM ÜRETİLSİN”

Kandemir, yaptıkları araştırmada, istifa eden ve etmeyi düşünen hekimler çok çalışmaktan tükendiklerini, iş yükünün kaldıramayacakları kadar fazla olduğunu, özlük haklarının bir türlü iyileştirilmediğini, hastane idaresi başta olmak üzere yetkililer tarafından kıymet görmediklerini belirttiklerini ifade ederek, “Deva partisi olarak hastane idaresine, il sağlık müdürlüğüne, valiliğe ve sağlık bakanlığına sesleniyoruz. Zaten sayıları gelişmiş ülkelere göre çok az olan hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının sorunları ile acilen ilgilenilmelidir. Özlük hakları iyileştirilmelidir. Çalışma şartları düzeltilmelidir. Diyarbakır halkının acil sağlık hizmeti başta olmak üzere her türlü hizmeti almasını sağlayacak acil çözümler üretilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 512 kez okundu.
Diyarbakır - 10:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.