23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA İlçe Başkanı Akildiz’den DEPSAŞ’a tepki

Diyarbakır - 23 Ağustos 2021 14:26 A A

Demokrasi ve Atılım Partisi Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanı Eczacı Erdal Akildiz, DEPSAŞ’ın gönderdiği yüksek miktardaki elektrik faturalarına tepki gösterdi.

Yenişehir Bölgesinde saha çalışmaları kapsamında vatandaşların sorunlarını dinlediklerini ifade eden başkan Akildiz, yurttaşların yüksek elektrik faturalarından şikayet ettiklerini söyledi.

Enerji Denetleme kurulu tarafından belirtilen yüzde 15’lik zamdan çok daha fazlasının faturalara yansıtıldığına dikkat çeken DEVA Partisi Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanı Eczacı Erdal Akildiz, “DEPSAŞ yetkilileri yüksek miktarda gelen faturaların klima kullanımından kaynaklı olduğunu ifade ediyorlar. Bizler bunun gerçeği yansıtmadığının bilincindeyiz. Kısa bir süre önce alt yapı çalışmalarına başlayan DEPSAŞ acaba bu giderleri faturalara yansıtarak vatandaştan mı tahsil ediyor? Şu an bölgede bir terör varsa o da DEPSAŞ terörüdür. Binlerce ev ve işyerine insaf sınırını aşan bu faturalar nedeniyle haciz geliyor! Bu haksızlığa daha ne kadar ortak olacaksınız?” dedi.

“ARPA, BUĞDAY EKİP KARŞILIĞINDA ALTIN HASAT ETSELER DAHİ BU TUTARLARI ÖDEYEMEZLER”

Yetkilileri göreve davet eden Başkan Akildiz, bölgenin geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu ifade ederek, “DEPSAŞ’tan hizmet alan Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak’taki vatandaşların durumuna çok üzülüyoruz. Kurak geçen bir yazın ardından fatura edilen yüksek tutarlar, çiftçiye bir darbenin de DEPSAŞ’tan geldiğini bize gösteriyor. Arpa, buğday ekip karşılığında altın hasat etseler dahi bu tutarları ödeyemezler. Bizler Demokrasi ve Atılım Partisi olarak vatandaşımıza yapılan bu zulmün ve haksızlığın karşısında her zaman duracağımızı belirtmek isteriz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 697 kez okundu.
Diyarbakır - 14:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.