31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA Partili Solmaz’dan Miraç Kandili mesajı

Diyarbakır - 10 Mart 2021 19:18 A A

DEVA Partisi Diyarbakır İl Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Kasım Solmaz, Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Solmaz mesajında, şunları söyledi: “İslam Âlemi için önemli bir olay olan İsra ve Miraç olaylarında Peygamber Efendimiz, Mescid-i Haram’dan alınarak Mescid-i Aksa’ya götürülmüş, oradan ise Allah’ın huzuruna kat be kat çıkarılmıştır. Bu olay, Kuran-ı Kerim’de şöyle anlatılmaktadır: “Ayetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan alıp, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O herşeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla görendir.” (İsra1) İsrâ; Gece yürüyüşü ve yolculuğu demektir. Miraç; Yükseğe çıkmak demektir. Miraç, Müslümanlar tarafından kandil gecesi olarak kutlanır.

“BU GECENİN SEVİNCİNİ SEVDİKLERİNİZLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ”

Miraç Kandili mesajları ile bu gecenin sevincini sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Gündüzünde oruç tutulan, gecesi ise ibadetle geçirilen Miraç Kandilinde eşinize, dostunuza, tüm akrabalarınıza, anne -babanıza kandil mesajları ile duygularınızı ifade edebilirsiniz. Böylesine önemli bir gecede sevenlerinizden birisi olmak ümidiyle miraç kandilinizi kutluyorum”

Bu haber 743 kez okundu.
Diyarbakır - 19:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.