34° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DEVA Partisi Sur’da kongreye gitti

Diyarbakır - 27 Eylül 2020 15:48 A A

DEVA Partisi Sur İlçe Başkanlığının 1. Olağan Kongresi yapıldı. Yenişehir ilçesindeki bir düğün salonunda yapılan 1. Olağan kongreye, Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem, Deva Partisi İl ve İlçe Başkanları, STK temsilcileri, Kanaat Önderleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Pandemi süreci nedeniyle alınan tedbirler eşliğinde yapılan ve pandemi sürecine rağmen yoğun bir katılımın sağlandığı kongrede Sadrettin Tosunlu’nun sunduğu tek liste ile seçime gidildi. Sur İlçe Başkanı Sadrettin Tosunlu, kongrede yaptığı konuşmada,  Genel Başkanı Ali Babacan’ın liderliğinde güçlü kadrolar oluşturabilmek için Diyarbakır Sur İlçe Başkan adayı olduğunu hatırlatarak, “Bu sorumluluk ve kıymetli görev için şahsım uygun görülürse, parti programımız ışığında, şeffaf ve demokratik bir yönetim sergileyeceğimize şimdiden söz veriyorum. İlçe kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“DEVA PARTİSİ TOPLUMUMUZ İÇİN UMUT OLDU”

Bilindiği üzere, değişmez sanılan bazı şeylerin birden bire değişmeye başladığını ifade eden Tosunlu, “Deva Partisi tam da böyle bir süreçte toplumumuza yeniden umut oldu.  Otoriterliğin arttığı, ekonomik krizin ülkeyi yaşanmaz hale getirdiği, hukuk ve adalet mekanizmalarının sarsıldığı bir dönemde DEVA Partisi, o değişmez sanılan şeylerin değişebileceğini gösteriyor. Deva Partisi, siyaset kurumuna güvenin çok azaldığı bir dönemde, siyasetin yeninden gündeme alınmasına zemin hazırladı.  Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın öneri ve eleştirileri, yıkıcı muhalefet değil, yapıcı muhalefet en iyi örnekleridir. Parti olarak, ülkemiz ve insanımızın faydasına öneriler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEVA PARTİSİ SORUMLULUK ALANLARIN PARTİSİDİR”

Tosunlu, Deva Partisi’nin, ümitsizliğin partisi değil, sorumluluk alanların partisi olduğuna vurgu yaparak, şöyle dedi:

“Deva Partisi;

* demokratik sorunların, DEVASIDIR

* ekonomik krizin, DEVASIDIR    

* haksızlıkların, hukuksuzlukların, DEVASIDIR

* yolsuzlukların, adaletsizliklerin DEVASIDIR

* bölgesel eşitsizliklerin, bölgemizin yatırım görmeme sorunun DEVA’sıdır.

Parti’mizin ülkemizde ve ilimizde yarattığı yeniden umutlu olma halinin, bu yeni yolda yürümenin ülkemiz ve milletimiz için yeni bir gelecek inşası olduğunu bilmenizi isterim.

Evet, Türkiye değişecek, 9 Mart 2020 tarihinde yani bundan 7 ay önce kurulan partimiz, şimdiden toplumun her kesimine, Türkiye’nin her bölgesine, her iline umut oldu.

DEVA Partisi bu ülkede adaletin yerleşmesi ve kalıcı hale gelmesini isteyenlerin partisidir. Adalet arayışımızı seslendiren Sayın Genel Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum.  Hepimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, demokratik ve kalkınmış bir ülke ideali ile bu yola çıktık. Temel insan haklarını kayıtsız şartsız korumak için, toplumun huzur ve refahını arttırmak için çalışacağız.  Biz, hukukun üstünlüğüne, özgürlüklere, çoğulculuğa, eşitliğe inanların partisiyiz.  Biz demokrasiye inancı tam olanların partisiyiz.  Umudumuz odur ki, Diyarbakır’ımız da Türkiye’miz de çok daha güzel günler yaşayacak.  Daha adil, daha özgür, daha kalkınmış bir ülke için çalışacağız. Parti programımız çerçevesinde, kadınların, gençlerin, ezilenlerin, yoksulların, çocukların haklarını korumak ve gündeme getirmek için var gücümüzle çalışacağız”

Bu haber 4851 kez okundu.
Diyarbakır - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.