29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Devegeçidi Piknik Alanı yenileniyor

Diyarbakır - 12 Ağustos 2021 15:07 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Elazığ yolu üzerinde bulunan Devegeçidi Piknik alanını yeniliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakırlıların aileleriyle hoşça vakit geçirmelerini sağlamak ve dinlenme alanı oluşturmak amacıyla yeşil alanlar yapma ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 161 dönüm alan üzerine kurulu Devegeçidi Piknik Alanı’nın rehabilitasyonu çalışması kapsamında, vatandaşların doğa ile baş başa vakit geçirebilmeleri için piknik ve çocuk oyun alanları, seyir terasları, yürüyüş yolları yapacak. Proje kapsamında, alana piknik için gelen vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kafe, restorant, büfe, tuvalet, mescit ve 360 araç kapasiteli otopark inşa edilecek.

EĞLENCE VE KAMP ALANLARI OLUŞTURULACAK

Gençler ve sporseverlerin faydalanması amacıyla 1500 metrekarelik paint bol oyun sahası, okçuluk ve atıcılık alanı, basketbol sahası inşa edilecek. Piknik alanında ayrıca 5 bin 500 metrekarelik izcilik kampı ile kamping alanı, bungalov evleri yapılacak.

İHALESİ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi, 4 firmanın katılımıyla “Devegeçidi Piknik Alanı Rehabilitasyon Düzenleme Yapım İşi” ihalesini bugün gerçekleştirdi. Yasal mevzuat gereği belirlenen sürede teklifler incelendikten sonra kazanan firma açıklanacak. Ekipler, ihale sürecinin ardından inşaat işlerine başlayacak.

Bu haber 773 kez okundu.
Diyarbakır - 15:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.