28° Açık
  • EURO 6.39
  • DOLAR 5.69

Devletin ‘şefkat eli’ her yerde

Diyarbakır - 14 Eylül 2018 13:52 A A

Yürüttüğü çalışmalarla toplumun tüm kesimlerine ulaşıp, toplumda farkındalık ve bilinç oluşturmaya devam eden Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bu yöndeki çalışmaları hız kesmiyor.

MESAJINA DUYARSIZ KALMADI, AYAĞINA KADAR GİTTİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ileri ve çağdaş hizmet modeli olan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamındaki ziyaretlerine Cumhurbaşkanlığı 100 günlük icraat programı kapsamında hız kazandıran Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, bu yöndeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yenişehir İlçesi’ne bağlı Yukarı Nasırlı Mahallesi’nde yaşayan ve bir süre yoğun bakımda tedavi görerek taburcu olan engelli Şeyhmus Özbayhan’ın; “Şeyhmus Hasta Sizi Görmek İstiyor” mesajına duyarsız kalmayan Diyarbakır Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar, çiçek alarak Şeyhmus’u evinde ziyaret etti.

Şeyhmus Özbayhan ile yakından ilgilenen İl Müdürü Halit Açar, çocuk, kadın, yaşlı, engelli, şehit yakını ve toplumun tüm kesimini kapsayan bir alanda hizmet ve görev sorumluluğuna sahip olduklarını belirterek, “Devletimizin tüm imkanlarını vatandaşımızın ayağına götürerek Bakanlığımızın belirlemiş olduğu ulusal stratejileri Hükümetimizin politikaları doğrultusunda yerine getirmeye çalışıyoruz. Amacımız toplumun tüm kesimlerine ulaşıp onları devletimizin tüm imkan ve hizmetlerinden yararlandırmak, kemik erimesi rahatsızlığı bulunan ve bir süre hastanede tedavi gören Şeyhmus kardeşimiz taburcu olduktan sonra bizi görmek istedi. Biz de onu kırmayarak çalışma arkadaşlarımızla kendisini ziyaret ettik, bir vatandaşımızı mutlu etmek bizi de mutlu ediyor, Şeyhmus Özbayhan’a Allah’tan şifa diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve mutluluğu gözlerinden okunan Şeyhmus Özbayhan ve ailesi de İl Müdürü Açar’a teşekkür etti.

Bu haber 159 kez okundu.
Diyarbakır - 13:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.