33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle Belediye Başkanı Aygören, AK Parti’ye katıldı!

Dicle - 8 Temmuz 2021 14:07 A A

Bağımsız Dicle Belediye Başkanı Felat Aygören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Diyarbakır Milletvekillerinin huzurunda Ak Parti’ye katıldı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Kürt parti ve oluşumlarıyla yaptığı ittifak çerçevesinde PDK-Bakur platformundan seçilen ve 13 Ağustos 2020 tarihinde partisinden istifa eden Dicle Belediye Başkanı seçilen Felat Aygören, bugün AK Parti’ye saflarına katıldı.

Siyaset arenasında sürpriz bir gelişme olarak değerlendiren katılım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Diyarbakır Milletvekiller Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat’ın huzurunda gerçekleşti.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, Başkan Aygören’in partilerine katılımıyla ilgili yaptığı ilk değerlendirmede, şunları söyledi: “Başkanımıza aramıza Hoşgeldiniz diyor ve Dicle İlçemiz için hayırlı olmasını diliyoruz…”

Başkan Aygören, partisinden istifasıyla ilgili Rudaw’a verdiği röportajda, “Ne hükumetin ne de HDP’nin baskısı yoktu. Bir protokulümüz vardı ve ona göre istifa ettim. Kimsenin bir baskısı sözkonusu değildi” demişti.

FELAT AYGÖREN KİMDİR?

“Şeyh Said’in kardeşi Şeyh Mehdi’nin torunu olan Felat Aygören, 1971 yılında Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde doğdu.

İlk ve Orta öğrenimini Dicle ilçesinde tamamladı. 1991 yılından sonra ticaret hayatına atıldı. Yurt içi ve yurt dışında inşaat sektöründe müteahhitlik işleri yaptı.

Siyasi geçmişi ve belediyecilik deneyimi olan Aygören’in babası Hüsamettin Aygören, 1967’den 1989’a kadar, ağabeyi Behrun Aygören de 1994’ten 2004’e kadar Dicle Belediye Başkanlığı yaptı.

Aygören evli ve 4 çocuk babasıdır.”

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 1281 kez okundu.
Dicle - 14:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.