Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
  • EURO 7.19
  • DOLAR 6.45

Dicle Elektrik ekipleri kış mesaisinde

Diyarbakır - 17 Şubat 2020 20:50 A A

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Diyarbakır İl Müdürlüğü’ne bağlı AOB (Arıza Onarım Bakım) ekipleri, dünden bu yana yağan ve yüksek kesimlerde 1 metreye yaklaşan kara rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

Yurdun büyük bir kısmını etkisi altına alan kar yağışı Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde de etkili olurken AOB ekipleri, yaşanan arızaları gidermek için doğa şartlarına meydan okuyor.

HALATLA DİREK TAŞIDILAR

Kulp, Çüngüş gibi kar kalınlığının 1 metreye yaklaştığı ilçelerde yaşanan arızaları gidermek için ekipler günün 24 saati hazır halde bekliyorlar. Çermik kırsalında devrilen bir elektrik direğini yenilemek isteyen ekipler, ağaç direğini halatların yardımıyla karda kaydırarak taşıdılar. Ardından direk dikilerek, iletim hattından yeniden kesintisiz enerji verilmeye başlandı. Kulp’ta ise, kopan iletim hatları, olumsuz hava koşullarına rağmen AOB ekipleri tarafından giderildi. Gece yaşanan trafo arızası ise, tipiye rağmen ekiplerin özverili çalışması ile giderildi.

EKİPLER HAZIR BEKLİYOR

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, “Kar yağışının da etkisiyle ortaya çıkan zorlu koşullara rağmen ekiplerimiz, yaşanan arızaları gidermek ve abonelerimize kesintisiz enerji verebilmek için canla başla çalışıyor. Kış mevsimi sebebiyle AOB ekiplerimiz günün 24 saati oluşan arızalara en kısa sürede müdahale etmek üzere göreve hazır durumda bekliyor” dedi.

Bu haber 290 kez okundu.
Diyarbakır - 20:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.