16° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle Elektrik Ekipleri Sınır Güvenliği İçin İşbaşında

Bölge - 19 Aralık 2018 17:46 A A

Dicle Elektrik,sorumluluk bölgesinde yer alan Suriye ve Irak sınırında sınır güvenliğinisağlayan askeri üs bölgelerine de kesintisiz elektrik enerjisi sağlamak için,olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Şırnak İl Müdürlüğü arıza bakım onarım ekibi,  Irak sınırına sıfır noktada bulunan Uludere ilçesindeki 2 bin800 rakımlı askeri üs bölgesinde yaşanan arızayı gidermek üzere yoğun kar yağışına rağmen yola koyuldu. Araç ile gidilebilecek son noktaya kadar giden ekipler, bundan sonra yola yaya olarak devam ettiler. Mehmetçiğin de güvenlik amacıyla eşlik ettiği Dicle Elektrik ekibi, 2 metreyi bulan karda zorlu bir yolculuğun ardından üs bölgesine ulaşarak gerekli onarımları yaptı.

ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR

Coğrafi açıdan dağlık ve kayalık olan ve yoğun kar yağışınınetkili olduğu 2.800 rakımlı askeri üs bölgesinde zaman zaman havamuhalefetinden kaynaklanan arızaların yaşandığını belirten Dicle Elektrikyetkilileri, ‘’Bu bölgedeki elektrik şebekemizde zaman zaman iletken kopması,şebekeyi koruyan parafudr elemanlarına yıldırım isabet etmesi, yeraltı kablohasarı gibi sebeplerden dolayı birtakım arızalar yaşanabilmektedir. Sınırasıfır noktada bulunan bu üs bölgesinde kopan iletken, bölgeye ulaşan ekibimiztarafından onarıldı. Bu bölgedeki en büyük sıkıntımız, kar ve tipinin açılanyolları kısa sürede yeniden kapatmasıdır. Buna rağmen ekiplerimiz büyük birözveri ile çalışmalarını sürdürüyorlar’’ dediler.

(Dicle EDAŞ Basın Bürosu)

Bu haber 1122 kez okundu.
Bölge - 17:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.