26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle Elektrik ekipleri “soğuk hava” alarmına geçti

Diyarbakır - 13 Şubat 2021 16:41 A A

Meteoroloji yetkilileri tarafından yurdun büyük bölümü için verilen aşırı yağışlı ve soğuk hava alarmı Dicle Elektrik ekiplerini harekete geçirdi. Sahada 2 binden fazla personel ve 350 araç görev yapıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından Türkiye’nin büyük bölümünde önümüzdeki günler için verilen aşırı kar yağışı ve dondurucu soğuk hava alarmı Dicle Elektrik ekiplerini harekete geçirdi.  Arıza, onarım ve bakım (aob) ekipleri olası arıza ve kesinti durumuna karşı sahadaki hazırlıklarını artırdı.  Soğuk hava alarmına karşı hazırlıklarla ilgili bilgi veren Sistem İşletme Müdürü Hasan Ademhan, sahada 2 binden fazla personel ve 350 civarında araçla 7/24 görev yaptıklarını belirtti. Ademhan arızaları  daha gerçekleşmeden saptamaya yarayan ısıya duyarlı termal kameralar gibi teknolojik imkanları da kullandıklarını söyledi. Ayrıca bakımla görevli personel grubundan 200 teknik personelin anlık oluşabilecek arızalara müdahale etmek için özel olarak görevlendirildiği bilgisini verdi.

Ademhan, ayrıca sorumluluk bölgesinin tamamında kış mevsimi öncesinde gerçekleştirdikleri arıza önleyici bakım çalışmalarına da dikkat çekti. Bu kapsamda 61.198 kilometrekarelik alanda kışa hazırlık yapılırken, 390 kilometre uzunluğundaki hat kontrol edildi. AOB ekipleri 5.500 km Orta Gerilim (OG) şebeke, 4.350 km Alçak Gerilim (AG) şebeke, 5.700 adet trafo postası, 1.500 adet kök/dm bakımı gerçekleştirdi.

Bu haber 390 kez okundu.
Diyarbakır - 16:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.