22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle Elektrik yöneticileri muhtarlarla buluştu

Diyarbakır - 5 Şubat 2020 16:27 A A

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Karagüzel, İl Müdürü Uğur Yaka ile birlikte Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesindeki 22 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi. Genel Müdür Karagüzel, il bazında özelleştirme öncesine göre 3 kat artırılan yatırımlar sayesinde bölge genelinde kayıp kaçak oranının yüzde 51’e indirildiğini açıkladı. Karagüzel, Kocaköy ilçesine ise 8 milyon liralık yatırıma ek 1.5 milyon liralık yatırım yapılacağını da duyurdu.

Dicle Elektrik, halkın temsilcisi olan muhtarlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Son muhtar toplantısı Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Genel Müdürlüğü’nün de bulunduğu Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaköy Kaymakamı ve Belediye Başkanı Yasin Yunak, Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, İl Müdürü Uğur Yaka ve bazı kurum amirleri ile ilçede bulunan Gözebaşı, Anbar, Arkbaşı, Boyunlu, Bozbağlar, Bozyar, Çaytepe, Günalan, Suçıktı, Şaklat, Tepecik, Yazıköy, Çakmaklı, Eyüpler, Hacıreşit, Çayırlı, Kaya, Kokulupınar, Şeyhşerafettin, Şerifoğulları, Yenişehir ve Gökçen mahallelerinin muhtarları katıldı.

İLLERİN YILLIK ORTALAMA YATIRIMI 3’E KATLANDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam ve Belediye Başkanı Yasin Yunak, sorun ve taleplerin diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğine dikkat çekti. Ardından söz alan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Karagüzel, şirketin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Dicle Elektrik’in dağıtım hizmeti sunduğu 6 ilde yaşayan 6.2 milyon nüfusa 6 bin 500 personel ve 1.300 araçla hizmet verdiğini ifade eden Karagüzel, yaklaşık 7 yıl içerisinde bölgede 2.6 milyar liralık yatırım yaptıklarının altını çizdi.

Özelleştirmeden önce bölge illerinde yıllık ortalama 120 milyon liralık olan yatırım miktarını özelleştirme sonrasında 3 kattan fazla artırarak 375 milyon liraya çıkardıklarını kaydeden Karagüzel, şebekeler yenilendikçe arıza sayısının azaldığını böylece daha kaliteli ve kesintisiz enerji verdiklerini söyledi.

Enerji verimliliğine özel bir önem verdiklerini ifade eden Karagüzel, yapılan çalışmalar sayesinde, özelleştirmenin gerçekleştiği 2013’te yüzde 78’ler düzeyinde olan kayıp kaçak oranının yüzde 51’e çekildiğini söyledi.

KOCAKÖY’E YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Dicle Elektrik tarafından Diyarbakır ve bağlı ilçelerine yapılan hizmetlere de değinen Genel Müdür Murat Karagüzel, yaklaşık 17 bin nüfusa sahip olan Kocaköy’e bugüne kadar 8 milyon liralık yatırım yapılırken, buna ek olarak 1,5 milyon liralık bir yatırım daha gerçekleştirileceğini açıkladı. Tahakkuk ve tahsilat ile ilgili yaşanan sıkıntılardan söz ederken ise Karagüzel, sadece Kocaköy ilçesinde 30 milyon liraya denk gelen 42 milyon kWh’lik bir elektrik kaybının bulunduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra sırayla söz alan mahalle muhtarları ise mahallelerine ilişkin istek, talep ve önerilerini dile getirdiler.

Kaynak: Dicle EDAŞ Basın Bürosu

Bu haber 724 kez okundu.
Diyarbakır - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.