24° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Dicle Nehrine hayvan ölüsü atan kişi suçüstü yakalandı

Bismil - 4 Kasım 2019 16:53 A A

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi Ambar Mahallesi’nde Dicle Nehrine kanatlı hayvan ölüsü atan kişi suçüstü yakalandı. Jandarma yakalanan Suriye uyruklu kişi hakkında yasal işlem başlattı.

Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, Bismil ilçesi Ambar mahallesinde bulunan Dicle Nehrine hayvan pisliği atılarak nehrin kirletildiği duyumu alınmıştır. Devam eden çalışmalar neticesinde, Bismil ilçesi Ambar Mahallesi mülki sınırları içerisinde 03 Kasım 2019 Cumartesi günü  icra edilen devriye esnasında bir şahsın kullanmış olduğu traktör ile nehir içerisine kanatlı hayvan ölüsü ve pisliğinin döktüğünün görülmesi üzerine devriye ekibince olaya müdahale edilerek şüpheli A.E. (Suriye uyruklu) isimli şahıs olaya konu olan araç ile birlikte olay yerinde yakalanmıştır.

Nehir içerisinde yapılan kontrolde, dökülen atıklarda hayvan ölülerinin ve hayvan pisliklerinin görüldüğü, suyun içerisinde 4 m2 çapında bir yer kapladığı, atıkların bulunduğu yeri tamamen kirlettiği, etrafa kötü bir koku yaydığı tespit edilmiştir. Bahse konu olay ile ilgili olarak, tavuk çiftliği sahibi F.S. ve atığı döken A.E. hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununa Muhalefet ve 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanuna Muhalefet suçlarından yasal işlem başlatılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir” denildi.

Bu haber 594 kez okundu.
Bismil - 16:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.