28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle Üniversitesi yeni Rektörünü arıyor

Diyarbakır - 8 Temmuz 2020 15:29 A A

Dicle Üniversitesi Rektörlük seçimlerine kilitlendi. Diyarbakır ve çevre illerden yaklaşık 100 kişi Rektör olabilmek için YÖK’e başvurdu.

Borçları nedeniyle ekonomik alanda kötü günler geçiren Dicle Üniversitesi’nde Rektörlük seçimi heyecanı yaşanıyor. Aralarında mevcut Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Başhekimlik ve Rektör yardımcılığı görevcinden alınan Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Dicle Üniversitesi Teknokent Müdürü Prof. Dr. Kemal Akkılıç ve Dicle Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İlhami Bulut YÖK’e başvurdu.

DİYARBAKIR DIŞINDAN DA BAŞVURU YAPILDI

YÖK’e Diyarbakır dışından da başvurular oldu. YÖK’e Dicle Üniversitesi’nin dışından başka üniversitelerden de başvuruların olduğu öğrenildi. Aralarında Karabük Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve Fırat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Enver Özdemir’inde bulunduğu onlarca kişinin başvurduğu konuşuluyor.

SON KARARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERECEK

Adayları değerlendirecek olan YÖK 3 kişinin ismini Cumhurbaşkanlığına iletecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YÖK’ün önerdiği 3 kişi içinden birini seçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu isimlerin yanı sıra dışarıdan da birini atayabilir.

DİYARBAKIR BİLİM VE TOPLUM İÇİN ÇALIŞACAK REKTÖR İSTİYOR

Bu arada kentteki sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar, yıllardır kötü yönetimler nedeniyle zor günler geçiren Dicle Üniversitesi’ne atanacak olan Rektör’ün kent sorunlarını bilen, üniversitedeki kötü gidişata dur diyebilen, kendine ve yakınlarına değil toplum için iş yapacak Rektör istiyor.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1383 kez okundu.
Diyarbakır - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.