30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle Üniversitesi’nde 33 Rektör Adayı atamayı bekliyor

Diyarbakır - 11 Ağustos 2020 16:35 A A

Dicle Üniversitesinde rektör bekleyişi devam ediyor. YÖK’e başvuran 33 Rektör adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderildiği öğrenildi.

Dicle Üniversitesi rektörlüğü için başvurular geçtiğimiz ay sonlandı. Aralarında mevcut rektöründe bulunduğu 19’u Diyarbakır’dan, 14’ü ise başka illerden olmak üzere toplam 33 başvuru yapıldı. Başvuru yapan adaylar geçtiğimiz ay YÖK tarafından pandemi nedeniyle online mülakata alındı. Mülakat sonucunda YÖK’ün mevcut adaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu adaylardan birinin değerlendirerek Rektör olarak atayacak. Henüz atamaların gerçekleşmemesi nedeniyle Dicle Üniversitesinde rektör bekleyişi devam ediyor.

ATAMALAR İÇİN BELİRLENEN BİR SÜRE YOK!

Rektör adayı ve İçkale Amida Höyük Artuklu Sarayı Kazı çalışmalarını yürüten Prof. Dr. İrfan Yılmaz, edindikleri bilgiye göre toplamda 33 başvuru olduğunu, adayların online mülakata alındığını ancak henüz bir gelişme olmadığını belirtti. Yıldız, atamalar için belirlenen bir süre olmadığını söyledi.

Bu haber 1911 kez okundu.
Diyarbakır - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.