Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Dicle’de 6 Fakih ilmi düzeyini tamamlayarak icazet aldı

Dicle - 10 Ekim 2021 17:39 A A

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde bulunan Muşid-i Kamil Şehy Salahaddin-i Pehlevi  medresesinden yüzlerce vatandaş, onlarca alimin şehadetiyle  6 fakih icazetname almayı hak ederek belgelerini aldı.

2016 yılında vatandaşın hibe ettiği arsa üzerinde temeli için ilk kazma vurulan medrese 11 ay gibi kısa bir zaman içinde 6 katlı bir bina olarak vatandaşların katkılarıyla eğitim öğretime hazır hale geldi ve ilk mezunlarını verdi.

Seçkin alimlerin ilim ve alimin önemini, İslam dünyasının durumunu tema alan manidar konuşmalarından sonra icazet hutbesi ve Resul-i Ekrem Aleyihisselat-u veselama ulaşana kadar mücazlar silsilesi dua ve iftiharla okundu.

Salat ve selam eşliğinde icazetnameler verildikten sonra öğle namazı cemaatle kılındı, öğle yemeği ikramıyla tören sona erdi.

Bu haber 287 kez okundu.
Dicle - 17:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.