28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DİGERE Turizm yerli otomobilden 3 ön sipariş verecek

Diyarbakır - 27 Aralık 2019 23:07 A A

Diyarbakır’ın önde gelen Turizm firmalarından DİGERE Turizm, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun, 2022 yılında üretimine başlayacağı yerli otomobilden 3 ön sipariş vereceğini açıkladı.

Türkiye’nin en önemli milli projelerinden birisi olan yerli otomobil tanıtımı gerçekleştirilirken, törenden de son dakika haberleri de peş peşe geldi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği ve ismi, tasarımı olduğu kadar sahip olacağı motoru ile de merak edilen yerli otomobil, Başkan Erdoğan’ın da katıldığı törenle resmen tanıtıldı. Törende önemli konuşmalar yapılırken, yerli otomobil ismi, özellikleri ve motor gücü birçok detay da netleşti. Kırmızı ve beyaz renkte olan Sedan ve SUV yerli otomobil ilk kez görücüye çıkmış oldu.

YERİ OTOMOBİL TANITIM TÖRENİNE 2 BİN KİŞİ KATILDI

Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen “Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, TOBB başkan ve yardımcıları, TOGG hissedarları, otomotiv endüstrisi, otomotiv tedarik sanayisi, iş dünyasının temsilcileri, medya temsilcileri ile TOGG çalışanları ve yakınlarının yer aldığı 2 bin kişilik bir davetli topluluğu katıldı.

DİGERE TURİZMDEN YERİ OTOMOBİL ATAĞINA DESTEK

Bu arada, Diyarbakır’ın önde gelen turizm firması olan DİGERE Turizm, yerli otomobilden 3 ön sipariş vereceği bildirildi. DİGERE Turizm yetkilileri, Ülkenin en önemli milli projelerinden biri olan yerli otomobili yakından inceleme fırsatı bulduklarını ifade ederek, ülkedeki diğer firmalar gibi otomobile katkı ve destek sunmak amacıyla 3 ön sipariş vereceklerini söylediler.  

Bu haber 1399 kez okundu.
Diyarbakır - 23:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.