29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DİKAD HDP’ye yönelik saldırıyı kınadı

Diyarbakır - 18 Haziran 2021 13:27 A A

Diyarbakır İş Kadınları Derneği, yaptığı yazılı açıklama ile HDP’ye yapılan saldırıları ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ın öldürülmesini kınadı.

HDP İzmir İl Örgütü binasına yapılan saldırı ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledilmesine tepkiler devam ediyor. Yazılı bir açıklama yapan Diyarbakır İş Kadınları Derneği, HDP’ye yönelik saldırıya tepki gösterdi.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“17.06.2021 tarihinde HDP İzmir İl Başkanlığına yönelik yapılan silahlı saldırıyı bir kez daha lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve HDP İzmir İl teşkilatına başsağlığı dileriz. Hem ırkçı, hem de kadın cinayeti ile sonuçlanan bu alçak saldırının en ağır ve caydırıcı cezalar ile sonuçlanacağına inanmak istiyoruz. İçinden geçtiğimiz hukukun üstünlüğü arayışı, zorlu ekonomi ve pandemi sürecinde, siyasal nefret söylemleri ile toplumun daha fazla gerilmesi, üzerine vazife almaya hazır olanların bu söylemlerden cesaret alması, normalleşme ihtiyacının en çok hissedildiği bu dönemlerde toplumun her kesimini kaygılandırmaktadır.

“TOPLUMSAL BARIŞIN KORUNUP KOLLANDIĞI BİR BİRLİKTELİĞİ ELZEM GÖRÜYORUZ” Gerek bütün siyasi partilerin, gerek basının, sorumluluk sahibi her bireyin ve kurumun bu anlamda hassas bir dil kullanmaya dönmesini önemli buluyoruz. Nefret söylemlerinden uzak, siyasal hoşgörünün esas olduğu, insan haklarının ve vatandaşlık haklarının güvencede olduğu, toplumsal barışın korunup kollandığı bir tavır ve birlikteliği elzem görüyoruz” denildi.

Bu haber 442 kez okundu.
Diyarbakır - 13:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.