29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DİSİAD Başkanı Baysal görevi bırakıyor

Bağlar - 29 Temmuz 2021 16:04 A A

8 yıldan bu yana Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Burç Baysal, 8 Ağustos’ta yapılacak kongrede aday olmayacağını açıkladı. 7 Ağustos’ta yapılacak genel kurulda aday olmayacağını, ancak yapılacak çalışmalara katkıda bulunacağını söyleyen Burç Baysal, yeni seçilecek Başkan ve yönetim kuruluna, verdikleri destekten dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Burç Baysal ve yönetim kurulu üyeleri, sabah kahvaltısında gazetecilerle bir araya geldi. 7 Ağustosta yapılacak genel kurul öncesi basın mensuplarına genel bir değerlendirme yapan Burç Baysal, İş İnsanları Derneği olarak, seçilmişlerden arındırılmış bir Diyarbakır’ı hiçbir zaman benimsemediklerini söyledi.

Gren Park otelin Saklı konak bölümünde bir araya gelen Diyarbakır İş İnsanları Başkan ve yöneticileri ile basın mensupları kahvaltılı bir sohbet gerçekleştirdi. DİSİAD Başkanı Burç Baysal, 8 yıllık başkanlık dönemini ve DİSİAD’ın gerçekleştirdiği faaliyetleri değerlendirdi.  Görev yaptıkları süre içinde Diyarbakır basınından büyük destek aldıklarını söyleyen Baysal, kent için, kentin tanıtımı için günlük siyasetin altında ezilmeden hizmetler yaptıklarını, kentin tarihini, turizmini ön plana çıkarmak adına önemli, adımlar attıklarını ifade etti.

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRDİK

Sanayi alanında da kentin tanıtımı konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Burç Baysal, “Turizm sektörünün canlanması için ciddi bir ortam yarattık. Kentin kendi markalarının tanıtımı konusunda yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. STK olarak kendi sosyal sorumluluğumuzun gereğini yaptık. Sanat, kültür, spor alanlarında da ciddi duyarlılık gösterdik. Çatışmalı zeminin yaşandığı ortamlarda dahi geride durmadık, iş dünyasını Diyarbakır’da yatırıma yönlendirdik” dedi.

TEŞEKKÜR VE BAŞARI DİLEKLERİ

7 Ağustos’ta yapılacak genel kurulda aday olmayacağını, ancak yapılacak çalışmalara katkıda bulunacağını söyleyen Burç Baysal, yeni seçilecek Başkan ve yönetim kuruluna, verdikleri destekten dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.

Bu haber 807 kez okundu.
Bağlar - 16:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.