32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DİSKİ, Bismil’de muhtarları dinledi

Bağlar - 22 Ağustos 2021 19:32 A A

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü, Fırat Tutşi, Bismil’de muhtarların talep ve önerilerini dinledi. DİSKİ, ilçelerde vatandaşların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılayabilmek için mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.

TALEP VE ÖNERİLER ÇALIŞMALARA YÖN VERİYOR

Mahalle muhtarlarından alınan talep ve öneriler DİSKİ’nin, ilçelerde yürüttüğü ve yürüteceği çalışmalara yön veriyor. Sorunlarında masaya yatırıldığı buluşmada Bismil’de görev yapan muhtarlar, bağlı oldukları mahallelerin talep ve önerilerini dile getirdi. İlçeye bağlı mahallelerdeki çalışmaları katılımcılara aktaran DİSKİ Genel Müdürü FıratTutşi, planlanan projelerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Altyapı ve içme suyu için büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüttüklerini ifade edenTutşi, her yerin ihtiyacına uygun hizmetleri yapmak için gayret gösterdiklerini belirtti.

“BİRİLERİ BAHÇE SULARKEN BİRİLERİ ELİNİ YÜZÜNÜ YIKAYACAK SU BULAMIYOR”

DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne, ait hatlardan kaçak su çekilmesi halinde yasal işlem yapacaklarının altını çizen Tutşi, şöyle konuştu: “Suya hak ve hukuk meselesi olarak bakıyoruz. Yoksa kurum olarak bir kazanç beklemiyoruz. Elde edilen tahsilat tutarlarıyla da şehrimizde kaliteli hizmet yapmak için uğraşıyoruz.”

İçme suyunun korunmasına dikkat çeken Tutşi, konuşmalarını şu ifadeler tamamladı: “Kaçak bir şekilde içme suyunu bahçe ve bostan sulamada kullanırken birileri elinin yüzünü yıkayacak su bulamıyor.”

Toplantıya Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hamza Türkmen, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ilçedeki kamu ve kurum müdürleri ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Bu haber 366 kez okundu.
Bağlar - 19:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.