34° Açık
  • EURO 6.43
  • DOLAR 5.76

DİSKİ ‘Kaçakla Mücadele Seferberliği’ başlattı

Bağlar - 6 Ağustos 2019 18:14 A A

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, su israfını önlemek amacıyla Kaçakla Mücadele Seferberliği başlattı. Yeşil alanlarda sondaj suyu ile sulama yapılması yönünde resmi kurumlara ve site yönetimlerine yazılı tebligatta bulunuldu.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, halkı bilinçlendirmek ve su israfını önlemek amacıyla Kaçakla Mücadele Seferberliği başlattı. Kaçakla Mücadele Seferberliği kapsamında 120 kişiden oluşan 40 ekiple kentin farklı noktalarında uygulama yapan DİSKİ Genel Müdürlüğü, kamu kurumları başta olmak üzere site yönetimlerinde ve özel mülkiyetlerde şebeke suyu ile sulama yapılmaması için yazılı tebligatta bulundu.

Konuyla ilgili DİSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Genel Müdürlüğümüz, kentimizde artan su ihtiyacı ve israfı önlemek amacıyla bundan sonra sitelerin yeşil alan sulamaları ile ilgili talepleri karşılamayacaktır. DİSKİ Tarifeler Yönetmeliğinin 7. maddesinin 2. bendine göre DİSKİ, su tasarrufunu sağlamak ve bu gereksinimini öncelikle konut abonelerine vermek amacıyla bazı abonelere su satışını geçici olarak durdurabilir denilmektedir. Bu kapsamda hiçbir siteye yeşil alan sulaması için abone verilmeyeceği gibi su kuyuları olan siteler yeşil alanlarını kendi kuyularından temin ettikleri suyla sulayacaklardır. Su kuyusu bulunmayan sitelerde ise yapılan tebligatın teslim alındığı tarihten itibaren 30 gün içinde kendi kuyularını açmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yeşil alan sulamaları için çekilen şebeke hatlarımız iptal edilecektir. Gerekli tedbirleri almayan abonelerin uğrayacağı mağduriyetten kendileri sorumlu olacaktır” denildi.

Bu haber 471 kez okundu.
Bağlar - 18:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.