28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

DİSKİ’den 1 milyon 702 bin liralık yatırım

Bağlar - 2 Şubat 2021 15:31 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet alanında olan 1089 ayaklı su deposunun 40 adedinin bakım ve onarımını yaparak modern hale getirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha kaliteli içme suyu kullanması için su depolarının bakım ve onarımını yapıyor. Kent merkezi ve ilçelerde su sorunu yaşanmaması için çalışan DİSKİ, su kayıplarını azaltmak için 1 milyon 702 bin liralık yatırımla 40 su deposunun bakım ve onarımını gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında depo hazne içi temizliği, klorlama, izolasyon, depoların ihatası, yeni manevra ve terfi binalarının yapılması, mekanik aksamların yenilenmesi yapıldı. Depoları yenileyerek modern hale getiren DİSKİ, vatandaşların temiz, nitelikli ve yeterli içme suyuna sahip olması için çalışmalarına devam edecek.

‘HALKIMIZA DAHA SAĞLIKLI VE KALİTELİ SU TEMİNİNİ SAĞLAYACAĞIZ’

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, depo yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Yaşanabilecek problemlere karşı her türlü önlemi aldıklarını belirten Tutşi, “İçme suyu depolarının uzun yıllardır yapılmayan bakım ve onarım işlemlerini yerine getiriyoruz. İşlevini yitirmiş ayaklı su depolarını baştan aşağıya yenileyerek modern hale getireceğiz. Geri kalan depolarımızı da zaman içerisinde elden geçirerek hemşehrilerimize daha sağlıklı ve kaliteli su teminini sağlayacağız” dedi.

Bu haber 459 kez okundu.
Bağlar - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.