15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bağlar - 29 Mart 2021 10:00 A A

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki ailelere destek ziyareti gerçekleştirdi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çocuklarının PKK tarafından kandırılarak kaçırıldığı gerekçesiyle 573 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya geldi.

Evlat nöbetini sürdüren ailelerle bir bir konuşan Erbaş, ziyaret sonrasında açıklamalarda bulundu. Diyarbakır’da evlat nöbetini sürdüren ailelerin acılarına ortak olduklarını göstermek için buraya geldiklerini belirten Erbaş “Evlat acısı ve hasretinin en derin acılardan birisi olduğunu bilerek buradayız. Cenab-ı Hak en kısa zamanda anne ve babaların evlatlarına kavuşmalarını nasip etsin. Biliyoruz ki medeniyetimiz, kardeşlik ve birlik medeniyetidir. Peygamber Efendimizin vefatından hemen 7 sene sonra 639 yılında İslam’la şereflenen bu topraklarda kıyamete kadar ezanlar dinmeyecek şekilde farklı ırk ve inançlara mensup insanlar bir arada yaşamıştır.” dedi.

Hiçbir fani gücün bu topraklarda yaşayanları birlik ve beraberlikten mahrum edemeyeceğini vurgulayan Erbaş, gençlere de bazı tavsiyelerde bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Gençlere tavsiyem, medeniyetimizin evlatları olarak bu gururu ilelebet yaşamaları ve kendilerini kandırmaya çalışan herkese karşı mutlaka ailelerini dinlemeliler. Medeniyetimizin en önemli unsuru olan bizi birbirimize bağlayan Kur’an-ı Kerim’e ve Peygamber Efendimiz’in kardeşlikle ilgili sünnetine sarılmalarını gençlerimize tavsiye ediyorum.”

Bu haber 302 kez okundu.
Bağlar - 10:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.