23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Diyarbakır’da

Diyarbakır - 12 Eylül 2021 16:34 A A

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulundu.

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde hizmet verecek olan Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevinin Diyarbakır şubesinin açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ardından Diyarbakır Valiliğini ziyaret etti. Merkez Yenişehir ilçesi Hintli Baba Caddesinde, TDV şubesinin açılışı için bir tören düzenlendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır’ın selamlama konuşmasıyla başlayan açılış törenine katılan Erbaş, bu merkezde verilecek hizmetlerin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Konuşmasına Kur’an-ı Kerim’in Alak Suresi’nden ayetler okuyarak başlayan Erbaş, İslam’ın ilme verdiği öneme değinerek Alak Suresi’ndeki “Oku” emrine dikkat çekerek Kalem Suresi’ndeki ayetlerle bütünleştirdi. Açılış töreni sonrası Diyarbakır Valiliğini ziyaret eden Erbaş, şeref defterini imzalayarak Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’yla görüştü. Erbaş, öğleden sonra merkez Sur ilçesinde İslam’ın 5’inci Harem-i Şerifi sayılan Ulu Camii’nde düzenlenecek olan hafızlık icazet törenine katılarak Diyarbakır’daki programlarını sürdürecek. (İLKHA)

Bu haber 312 kez okundu.
Diyarbakır - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.