29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır 21 Hatıra Ormanı’nda ilk fidan toprakla buluştu

Diyarbakır - 8 Nisan 2021 08:24 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “Diyarbakır 21 Hatıra Ormanı”nda ilk fidan toprakla buluşturuldu.

Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Barış Ormanı’nda “Diyarbakır 21 Hatıra Ormanı” adı ile oluşturulan bölümde fidan dikimine başlandı. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Münir Karaloğlu hatıra ormanına ilk fidanı dikti. Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 21. yüzyılın 21. yılının 21. gününde, “21 Ocak’ta 21’de buluşalım” diye bir sosyal medya kampanyası başlattıklarını hatırlatarak, hem Türkiye’yi hem dünyayı Diyarbakır’a davet ettiklerini söyledi.

“DİYARBAKIR’IMIZ DA, ÜLKEMİZ DE YEMYEŞİL OLSUN”

“İnşallah bugün toprakla buluşturacağımız fidanlar ağaca dursun, ormana dönüşsün, Diyarbakır’ımız da, ülkemiz de yemyeşil olsun. Diktiğimiz her fidanı, her ağacı geleceğe bir nefes, gelecek nesillere bugünden ulaştırdığımız bir selam olarak görüyoruz. Onun için bu toprakları gelecek nesillere, toprağımızı, suyumuzu, havamızı, çevremizi koruyarak devredersek yavrularımıza görevimizi yapmış oluruz.” diyen Karaloğlu, ülkenin her yerinde belediyeler olarak ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti.

Karaloğlu, baharın gelmesi ile Diyarbakır sokaklarının, caddelerinin, kavşaklarının, refüjlerinin cıvıl cıvıl olduğunu aktararak, mevsimlik çiçekleri Diyarbakır’da toprakla buluşturduklarını bildirdi.

Bu haber 434 kez okundu.
Diyarbakır - 08:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.