27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Diyarbakır 7. Kitap Fuarı kapılarını açtı

Diyarbakır - 28 Eylül 2019 14:46 A A

Diyarbakır Kitap Fuarı 7. Yılında kapılarını ziyaretçilere açtı.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen Diyarbakır 7. Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. 9 gün açık olacak olan fuara 130 yayınevi ve sivil toplum örgütü açtıkları stantlarla okuyucularla buluşacak.

Fuar açılışına eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, Yenişehir Belediye Eş Başkanı Belgin Diken, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, Ticaret Odası Kadın Meclisi Sözcüsü Sevim Vural, yazar Mıgırdiç Margosyan ve CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın gibi birçok isim katıldı.

Bu yıl da aralarında Adnan Özyalçıner, Mıgırdiç Margosyan, Canan Tan, Ahmet Telli, Mine Söğüt, Ayşe Kulin, Altan Öymen, Aytül Akal, Hasan Ali Toptaş, İsmail Saymaz, Sara Şahinkanat, Ahmet Şimşirgil, Latife Tekin, Bahadır Yenişehirlioğlu, Murat Menteş, İbrahim Evirgen, Mehmet Ali Alabakay, Nesrin Erdoğmuş, Sedat Yurtdaş, Muharrem Erbey, Feryal Saygılıgil, Kemal Hamamcıoğlu, Feride Çetin, Lal Laleş, Birsen Ekim Özen, Sinan Yağmur, Jaklin Çelik, Şener Özmen, Seray Şahiner, Selçuk Erdem, Kemal Varol, Ayşe Hür, Şeyhmus Diken, Berken Bereh, Gaye Boralıoğlu, Murat Özyaşar, Celîlê Celîl, Erdoğan Aydın, Toprak Işık, Gülseren Budayıcıoğlu, Rewhat, Selim Temo, Çiğdem Gündeş ve Vecdi Erbay’ın bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve çizer ziyaretçiler ile buluşacak.

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkıları olan Diyarbakır Kitap Fuarı, yedinci yılında dokuz gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak. Fuara 160 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 75 kültür etkinliği düzenleyecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

Girişin ücretsiz olduğu Diyarbakır Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü olan 6 Ekim tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 1841 kez okundu.
Diyarbakır - 14:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.