28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır AK Parti yeni ilçe başkanları tanıtıldı

Diyarbakır - 14 Aralık 2020 12:02 A A

AK Parti Genel Merkezi tarafından Diyarbakır’da 12 Ağustos tarihinde görevden alınan 12 ilçe başkanlığından 5’ine atanan ilçe başkanları, yapılan toplantıyla tanıtıldı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca yapılan istişareleri sonucu Bağlar İlçe Başkanlığına Ahmet Maruf Demir, Kayapınar İlçe Başkanlığına Uğur Delidere, Yenişehir İlçe Başkanlığına Nupelda Kaya, Bismil İlçe Başkanlığına Veysel Yağmur, Hani İlçe Başkanlığına da Şevket Uçak getirildiği açıklanmıştı. Seçilen ilçe başkanları Diyarbakır İl Başkanlığında yapılan program ile tanıtıldı.

AK Parti’nin kongre öncesinde ilçe ve il yönetimlerini yenilediğini belirten Ak Parti Diyarbakır İl başkanı Süleyman Serdar Budak, Coronavirus salgını nedeniyle teşkilatlarda yapılan değişikliklerin tanıtım programını seçmenlere kapalı olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ayrıca Budak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile parti kongrelerini ertelediklerini söyledi.

Budak, “Diyarbakır’ın ilçelerinde AK Partimiz adına yapılacak çalışmaları yapmak üzere İlçe başkanlarımızı beklemeden belirlemiş bulunuyoruz. Hangi seviyede olursa olsun bu çatı altında vazife üstlenen tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“AK PARTİ’NİN SAHİBİ MİLLETTİR”

AK Parti’nin sahibinin millet olduğunu ifade eden Budat, “ Bunun için teşkilatlarımızın milletimizle en güzel kucaklaşmayı sağlayacak isimlerden oluşması gerekiyor. Genel merkezimizle yoğun istişareler sonucu bu göreve namzet olan her biri diğerinden kıymetli arkadaşımız arasından bir arkadaşımız İlçe başkanı olarak belirlendi. AK Parti’de ilçe başkanı olmak demek, günün 24 saati milletin emrinde olmak demektir. Böyle bir çalışma temposunu göze alıp göreve talip olan tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Millete hizmet etmek yük değil, şereflerin en büyüğüdür. Bizim milletimiz kendisine yapılan hiçbir hizmeti unutmaz, bu hissiyatını hem gönlünde yaşatır, hem de önüne geldiğinde sandıktaki iradesiyle ortaya koyar. Yeni dinamik ekibimizle ilk seçimde Diyarbakır’da 1. Parti olacağız” ifadelerini kullandı.

Budak, Yeni atanan ilçe başkanlarının gençlik enerjisiyle, Diyarbakır’a layık bir duruşla kendilerinden bekleneni yapmak için iş başında olduklarını vurgulayarak, “Diyarbakır’ın genç evlatları kendilerine yakışanı yapacaklar, inşallah büyük başarılara imza atacaklar. Bu yeni başlangıç her bir kardeşimize, her bir ilçemize, Diyarbakır’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Bu haber 1480 kez okundu.
Diyarbakır - 12:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.