23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır çiftçisinin sorunları masaya yatırıldı

Diyarbakır - 12 Kasım 2019 16:53 A A

Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil, eski Tarım Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti Diyarbakır milletvekilleri ile tarımda yaşanan sorunları konuştu.

Önceki dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, dün Diyarbakır’da çeşitli toplantılara katıldı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nda milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanlarının ile bir toplantıda buluşan Eker, tarımın sorunlarına ilişkin de Ziraat Odası Başkanları ile bir araya geldi.  

Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Eski tarım bakanı  Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat,  Ziraat Odası Başkanları  ve önder çiftçiler ile beraber ilimizde tarımın sorunlarını istişare etik. Dicle Kralkızı kanalı ve Silvan barajı; tarımda kullanılan enerji sorunları,  pamukta, buğdayda  yaşanan sorunları dile getirdik.”ifadelerini kullandı.

Kaynak: Tigris Haber Gazetesi

Bu haber 634 kez okundu.
Diyarbakır - 16:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.