23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Diyarbakır dikilen çiçek ve ağaçlarla rengarenk

Diyarbakır - 6 Temmuz 2021 15:30 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kendi tesislerinde ürettiği 2 milyon yazlık çiçeklerle kenti süsledi, 37 bin ağaç dikti.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, her mevsim park, bulvar, cadde, refüj ve kaldırımları farklı renkteki mevsimlik çiçeklerle süslüyor.

37 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Ekipler, bu yılki ağaçlandırma sezonunda merkez ve kırsal ilçelerde cadde ve kaldırımları manolya, hatmi, erguvan, süs eriği, süs armudu, süs kirazı, lale ve ıhlamur, tijli oya ve zakkum türünden 37 bin ağaç dikti. Dikilen 11 bin 600 yapraklı ağaçlardan 4 bin 300’ü farklı dönemlerde çiçek açan ağaçlardan seçilerek yazlık çiçeklerle birlikte kentin rengarenk olması sağlandı. Ekipler, 2021 Nisan ayında başlatılan ve eşsiz manzaralar oluşturulan çalışmalar kapsamında şu ana kadar kentte 2 milyon yazlık mevsimlik çiçek dikti.

22 ARAZÖZ İLE 3 VARDİYA SULAMA YAPILIYOR

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, bu yıl mevsimin kurak geçmesi nedeniyle sulama için kullanılan 5 dolum tesisi sayısını 6’ya çıkardı. 22 arazöz ile 3 vardiya olarak park, bahçe ve refüjleri günlük 6 bin ton kapasite ile sulama yapan ekipler, sulama kapasitesini arttırmak için kullandığı su kuyusu sayısını arttırmak için çalışma başlattı. Ekipler, açtığı 11 yeni kuyunun aktif olarak kullanılması için çalışmalarına devam ediyor.

Bu haber 320 kez okundu.
Diyarbakır - 15:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.